VID Muitas policijas pārvalde lūdz sākt kriminālvajāšanu par vairāk nekā tonnas hašiša kontrabandu

Šā gada augusta sākumā Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par līdz šim lielāko hašiša kontrabandu Latvijas vēsturē. Kriminālvajāšanai nodotas četras personas.

2015.gada aprīlī VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonas, sekojot operatīvo pasākumu laikā iegūtai informācijai, atklāja un apturēja 1056,929 kg hašiša kontrabandu, kura vērtība lēšama ap 8–12 miljoniem eiro. Turpinot izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka narkotisko vielu kontrabandu veica organizēta grupa, kuras dalībnieki ir divu Latvijā reģistrētu uzņēmumu darbinieki. Ikdienā uzņēmumi veica starpvalstu kravu pārvadājumus. Iepakojumi ar hašišu – 665 briketes bija paslēpti kravas mikroautobusā speciāli šim nolūkam izveidotā slēpnī.
 
Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika veiktas apjomīgas izmeklēšanas darbības, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu un kriminālprocesu varētu nodot kriminālvajāšanas uzsākšanai pret noziegumā iesaistītajām personām. Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas 10 kratīšanas, vairāk nekā 20 ekspertīzes, 55 apskates un vairāk nekā 40 nopratināšanas, kā arī vienlaikus tika iegūta informācija un veiktas izmeklēšanas darbības vēl trīs Eiropas Savienības valstīs un Krievijas Federācijā.

2017.gada 9.augustā kriminālprocess tika nosūtīts Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret četrām aizdomās turētajām personām – trīs 1955., 1962. un 1971.gadā dzimušiem Latvijas Republikas nepilsoņiem un vienu 1970.gadā dzimušu Latvijas Republikas pilsoni – par noziedzīgu nodarījumu pēc Krimināllikuma 190.1panta trešās daļas1 un 253.1panta trešās daļas2.

No uzsāktā kriminālprocesa par hašiša kontrabandu atsevišķā lietvedībā tika izdalīts kriminālprocess pret vēl vienu – piekto – aizdomās turēto personu, kas ir organizētās grupas dalībnieks un šobrīd ir izsludināts meklēšanā.

Izmeklēšanas laikā tika atklāts vēl viens atsevišķs noziedzīgs nodarījums un tika izdalīts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas3 par šaujamieroču munīcijas neatļautu glabāšanu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas