Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde uzsāk trīs kriminālprocesus par narkotisko vielu kontrabandu 1

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2018.gada pirmajās divās nedēļās uzsākusi trīs kriminālprocesus par narkotisko vielu kontrabandu pasta sūtījumos no Lietuvas uz Latviju.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, atklājuši vairākus narkotisko vielu kontrabandas gadījumus, kuros, izmantojot kurjerpasta pakalpojumus, no Lietuvas Latvijā tika ievests gamma-butirolaktons, jeb GBL (vienlaicīgi arī GHB cikliskais esteris), kas ir bīstama psihotropā viela, un var tikt izmantota ļaunprātīgos nolūkos.

2018.gada 5.janvārī tika uzsākts kriminālprocess par 1092,7 g GBL nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai. Procesa ietvaros tika aizturēta un atzīta par aizdomās turēto viena persona, kurai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.


Par identisku noziedzīgu nodarījumu 9.janvārī tika uzsākti vēl divi kriminālprocesi. Viens kriminālprocess tika uzsākts par 5469,9 g bezkrāsainu šķidrumu, kas atradās piecās baltas krāsas polimēra pudelēs. VID Muitas pārvaldes Muitas laboratorijas eksperta atzinumā šī psihotropā viela atzīta par gamma-hidroksibutirskābi (GHB). Tās pārsūtīšana tika veikta lielā apmērā. Pudeles tika atrastas pārbaudot no Lietuvas saņemtu pasta sūtījumu. Par minēto noziedzīgo nodarījumu 2018.gada 9.janvārī tika aizturēti divi – 1980. un 1974.gadā dzimuši, Latvijas Republikas pilsoņi. Viena no personām tika atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas trīs kratīšanas, kuru laikā tika izņemtas iespējamās narkotiskās un psihotropās vielas.

Savukārt otrs kriminālprocess tika uzsākts par 4353,1 g GBL nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai. Procesa ietvaros tika aizturētas divas – 1992. un 1996.gadā dzimušas, personas un veiktas vairākas kratīšanas. Veicot kratīšanu aizturētās personas dzīvesvietā tika atrastas kastes ar sēņu micēliju kopā ar augošām halucinogēnām sēnēm, kā arī halucinogēnās sēnes izžāvētā veidā un marihuānas kāti lielā apmērā. Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka psihotropo vielu pasūtītājs jau ir iesaistīts kādā iepriekš uzsāktā kriminālprocesā par narkotisko vielu kontrabandu.

Visos augstāk minētajos gadījumos personas tika atzītas par aizdomās turētām pēc Krimināllikuma 190.1 panta 2.daļas1 un 2531. panta 3.daļas2.
______________________________

1190.1 pants. Preču un vielu, kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošana pāri Latvijas Republikas valsts robežai

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tās izdarītas lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

2 253.1 pants. Narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un pārsūtīšana realizācijas nolūkā un neatļauta realizēšana

(3) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, vai ja tās izraisījušas citas smagas sekas, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu realizāciju nepilngadīgai personai, izglītības iestādēs vai to teritorijā, restorānos, kafejnīcās, bāros, publiskās izklaides vai svētku pasākumu norises vietās — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kriminālziņas