Vidzemē izņemti vairāk nekā 200 kilogrami marihuānas 4

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes kriminālpolicijas biroja darbinieki, veicot izmeklēšanu un pārbaudot operatīvo informāciju iepriekš uzsāktu kriminālprocesu ietvaros, septembrī veikusi vairākas tiesas sankcionētas kratīšanas. Rezultātā dažādās adresēs Salacgrīvas lauku teritorijā atrasti un izņemti 176 kilogrami nežāvētas marihuānas un apmēram 20 kilogrami jau novāktas un daļēji izžāvētas aizliegtas narkotiskās vielas - marihuānas.

Izmeklēšanā vienā no uzsāktajiem kriminālprocesiem aizturēti divi 1983. un 1974. gadā dzimuši Salacgrīvas iedzīvotāji, no kuriem viens 15.septembrī tika izsludināts meklēšanā.  Sabiedrība aktīvi iesaistījās, sniedzot policijai noderīgu informāciju par personas atrašanās vietu. Pēc aizturēšanas abiem vīriešiem tiesa piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu.

Kriminālprocesā, kas par narkotisko vielu neatļautu audzēšanu, lietošanu un pārvadāšanu uzsākts septembra vidū, aizturēti divi 1984. un 1983. gadā dzimuši Salacgrīvas lauku teritorijas iedzīvotāji. Šajā gadījumā marihuāna, kuras kopējais svars ir vairāk kā 20 kilogrami, bija jau novākta un daļēji izžāvēta.

Izmeklēšana uzsāktajā kriminālprocesā turpinās, policija turpina saņemt nozīmēto ekspertīžu rezultātus un tiek precizēti arī izņemtās  marihuānas apmēri.

Krimināllikumā par šo nodarījumu (narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un pārsūtīšana realizācijas nolūkā un neatļauta realizēšana),  ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, paredzēta atbildība - brīvības atņemšana uz laiku no 3 līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Policija pateicas visiem iedzīvotājiem, kas sadarbojās un sniedza izmeklēšanā noderīgu informāciju, tādējādi sasniedzot rezultātu - iznīcinātas divas no šogad atklātajām lielākajām  marihuānas audzētavām Vidzemē un novērsta tās iespējamā nonākšana apritē.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Nemaku teikt

Un parversiet tos 200kg nauda .
butu legalizejusi marihuanu Latvija .... Neka visi kas pipe to legalo saucamo zaliti paliek pec tam invalidi un vel nezin kas notiek ar cilvekiem.....zinu vienu cilveku ievilka to legalo un uz tris dienam koma guleja ...

pirms 7 gadiem, 2013.10.16 18:15

Kaada starpiiba?

Arprats!
Citur cilveki mirst no kautkadam pastaisitam zljurgam un krutkam, un neviens pat ne zinis neliekas, bet dabigu augu, kuru citur pasaule izmanto pat arstnieciba, lai cinitos par cilveku dzivibu, aizliedz ar likumu un piemero visbargakos sodus. Tas ir smiekligi.

pirms 7 gadiem, 2013.10.16 22:41

Dīvaini

Tak nu kārtējais stulbums. Pilnīgi žēl paliek, iedomājaties, palasot par marihuānu - tā cilvēka organisma ir mazāk kaitīga kā cigaretes, mazāk kaitīga kā alkohols + vēl aug dabā, padomājiet kādus nodokļus valsts varētu ievākt par marihuānas kvantumā audzēšanu un + vēl tad beidzot no Latvijas izdzītu tos legālos Spice draņķus! Es nesaprotu, kur ir tā problēma. Tad kad visas valstis jau būs legalizējušas, vai vismaz dekriminalizējušas tad tik pēc 10 gadiem Latvija iekāps šajā vilcienā un sapratīs, kas notiek!

pirms 7 gadiem, 2013.10.17 07:22

Aigars

butu nu ari Gulbene paskatijushies!!!! varetu nosaukt vardus adreses ar ko saakt,bet nau jau nepieciesams!!! Gulbenes policija jau zin kuri un kas un kaa!!! bet roka jau roku mazgaa!!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.10.19 03:13

Kriminālziņas