Vidzemes policija atsavina gandrīz 8 tonnas spirta un vairāk nekā 82 000 cigarešu

Aizvadītās nedēļas nogalē Limbažu kriminālpolicija sadarbībā ar Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroju un kolēģiem no Zemgales reģiona pārvaldes vairāku sankcionētu kratīšanu laikā Bauskas un Iecavas novados, kā arī Rīgā atrada un atsavināja turpat 8 tonnas nezināmas izcelsmes spirta un vairāk nekā 82 000 dažādu marku cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām. Aizdomās par akcizēto preču nelikmīgu apriti aizturēts 41 gadu vecs vīrietis un 38 gadus veca sieviete.

Šā gada sākumā Limbažu policijā tika sākts kriminālprocess par nelikumīgu akcizēto preču apriti Limbažos. Izmeklēšanas dabību laikā policija noskaidroja iespējamās iesaistītās personas un 9.aprīlī, vienlaicīgi veicot vairākas kratīšanas dažādās vietās, tika atrasts un atsavināts ievērojams daudzums spirta, cigarešu un naudas.

Kratīšanas laikā kādā īpašumā Bauskas novadā tika atrastas un atsavinātas 6 tonnas spirta un 5000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām, savukārt Iecavas novadā, uz autoceļa Rīga – Bauska - Grenctāle apturēts kravas mikroautobuss, kurā atrastas un atsavinātas turpat 2 tonnas spirta. Veicot kratīšanu kādā dzīvoklī Rīgā, atrastas un atsavinātas 82 562 dažādu marku cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām un vairāk nekā 8 000 eiro, kas, visticamāk, iegūti noziedzīgā ceļā.

Aizdomās par nelikumīgu akcizēto preču apriti policija aizturēja 1975.gadā dzimušu vīrieti un 1978.gadā dzimušu sievieti. Vīrietis jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par līdzīgiem likumpārkāpumiem. Šobrīd izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka personas, visticamāk, darbojušās ilgāku laika posmu un nelegālā ceļā iegūtās akcizētās preces izplatītas dažādās vietās Latvijas teritorijā, tostarp arī Limbažu novadā un citviet Vidzemē.

Par šādu likumpārkāpumu draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Policija turpina izmeklēšanu un aicina iedzīvotājus ziņot par nelikumīgām akcizēto preču tirdzniecības vietām, atzīmējot tās kartē - http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/ vai informējot policiju pa tālruni 110.


Pievieno komentāru

Kriminālziņas