Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

22.- 26.aprīlis – Bibliotēku nedēļa

Kā ik gadus, aprīļa nogalē visās Latvijas bibliotēkās tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa - šogad tās moto „Informēts un vesels”. Par interesantām aktivitātēm laikā no 22.- 26.aprīlim Gulbenes novada bibliotēkā domāts arī šogad.

Jau no 14.aprīļa bibliotēka izsludina konkursu „E ēdājs”. Atliek tikai atbildēt uz dažiem pavisam vienkāršiem jautājumiem, un jums rodas iespēja iegūt balvu bez E vielām. Konkursa rezultātus un balvu ieguvējus uzzināsim Bibliotēkas draugu vakarā 23.aprīlī plkst.18oo.
No 22.- 26.aprīlim bibliotēka izsludina akciju „Atnes sava drauga - bibliotēkas parādnieka - grāmatas!”. Šī iespēja ļauj parādus nokārtot, nemaksājot soda naudu par kavējumu. Tiem, kuri nevar atnākt līdz bibliotēkai, iespējams lūgt draugu atbalstu. Atgādinām, ka izmantot iespējams arī grāmatu nodošanas ierīci, kas pašlaik atrodas bibliotēkas vestibilā - arī šādā veidā nodotajām grāmatām kavējuma nauda šajā nedēļā netiks aprēķināta.

22.aprīlī plkst.18oo bibliotēkas 3.stāvā uz Zāļu tējas vakaru aicina Agrita Gailīte, kad, līdz ar aromātisku tēju, smelsieties arī zināšanas par pavasara augiem, zāļu tēju vākšanu, uzlējumu gatavošanu, kā arī ieklausīsieties Agritas personīgajā pieredzē par kalnu tūri astmas slimniekiem.

Pasaules Grāmatu dienā 23.aprīlī kā ik gadus katru desmito Gulbenes bibliotēkas abonementa apmeklētāju gaidīs pārsteigums - grāmata un roze. Kā vēsta leģenda, Spānijā, Katalonijas provincē, Svētais Georgs uzveicis pūķi, izglābis princesi un atbrīvojis cilvēkus. Labais guvis pārsvaru pār Ļauno, Gaisma uzvarējusi Tumsu. Vietā, kur izlijušas pūķa asinis, uzziedējušas sārtas rozes. Kopš tā laika ik gadu Svētā Jura dienā, 23. aprīlī, ļaudis, pieminot šo varoņdarbu, dāvina viens otram grāmatas un rozes, tādējādi apliecinot kultūras un skaistuma vienotību, intelekta un mīlestības spēku, pievēršot uzmanību lietām, kas ir mūžīgas.

23.aprīlī plkst.18oo visi bibliotēkas apmeklētāji tiek aicināti uz bibliotēkas Draugu vakaru, kad godināsim ilglaicīgos, rosīgākos, dāsnākos, erudītākos u.c. lasītājus. Ar literāri muzikālu programmu apmeklētājus priecēs Ieva Lapšāne (flauta, kokle) un Aivars Lapšāns (ģitāra, balss).

24.aprīlī plkst.17oo aicinām jūs Bērnu bibliotēkas draugu vakaru. Tas solās būt pārsteigumiem bagāts. Vispirms jau – bibliotēkas runča Misiņa svinīgā pieņemšana un aktīvāko lasītāju godināšana, kam sekos fotografēšanās ar Misiņu, Misiņa krustmāti Evitu un bērnu bibliotēkas bibliotekārēm. Turpinājumā izklaidējošas un jautras aktivitātes sola Veselības stunda kopā ar sportistu olimpieti Daumantu Dreiškenu. Uz šo pasākumu mazajiem lasītajiem aicinām pievienoties arī vecākiem.

Visas nedēļas garumā Bērnu bibliotēkas lasītavā mazie apmeklētāji kopā ar bibliotekāri varēs veidot veselības alfabētu un kolāžas no žurnālu attēliem.

Šajā nedēļā bibliotēkā būs iekārtotas vairākas literatūras izstādes – Bērnu bibliotēkā „Informēts un vesels” un „Misiņš iesaka”, kur, atgriezies jaunā tēlā, bibliotēkas runcis Misiņš ieteiks grāmatas par kaķiem; 2.stāvā abonementā grāmatu izstāde „Vis, vis, vis…”, kur lasītāju vērtēšanai nodota būs bibliotēkas vislielākā, vismazākā, visbiezākā, visplānākā utml. grāmata; 3.stāvā lasītavā - „Pirts un pirts rituāli. Novada pirtnieki”.

Plašāka informācija par gaidāmajām bibliotēkas aktivitātēm un norišu laikiem - bibliotēkas mājas lapā www.gulbenesbiblioteka.lv.
Laipni aicinām visus iesaistīties Bibliotēku nedēļas aktivitātēs!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide