Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

25 gadu jubileju svin Gulbenes mākslas skola

Ar interesantas un krāsainas izstādes atklāšanu pagājušajā piektdienā savu 25 gadu jubileju svinēja Gulbenes mākslas skola, aicinot visus, kam tuva ir māksla, ciemoties Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā.

Šī izstāde, kuras nosaukums ir “Satikšanās”, ir veltīta triju diženu mākslinieku, mūsu novadnieku Ludolfa Liberta, Jūlija Straumes un Jūlija Madernieka daiļradei. Šī izstāde ir vieta, kur satiekas visi šie trīs mākslinieki un Gulbenes mākslas skolas audzēkņi un pedagogi. Šajā mācību gadā, kas mākslas skolai ir jubilejas gads, skolas pedagogi kopā ar saviem audzēkņiem pētīja visu šo trīs lielo mākslinieku daiļradi un mēģināja to interpretēt, iedzīvināt savos darbos.


Lai izstādes atklāšanu un jubilejas svinības padarītu atraktīvākas, spītējot laika robežām, tās ar savu klātbūtni bija pagodinājuši arī visi trīs mākslinieki (mākslinieku lomās iejutās Gulbenes Tautas teātra aktieri Edijs Frīdenbergs, Atis Barinskis un Ivars Suseklis). Savukārt skaņu mākslu visiem atklāja Gulbenes mūzikas skolas audzēkņi, kuri mākslas skolai jubilejā veltīja skaistus priekšnesumus.


Klātesošie tika iepazīstināti ar māksliniekiem un viņu dzīves veikumu, kā arī ar darbiem, kas apskatāmi šajā izstādē. Mākslas skolas pedagogi pastāstīja par savu un audzēkņu veikumu, kas šobrīd ir skatāms ikvienam izstādes apmeklētājam. Izstādē skatāmi darbi visdažādākajās tehnikās. Pedagogi atklāja, ka mākslinieku daiļrades izpēte ikvienam bijusi ļoti interesanta un pārsteigumiem bagāta, un pie šīm tēmām tiks strādāts vēl arī turpmāk. Savu veikumu izstādē atrādīja arī radošās apvienības “Piektā māja” dekoratīvās glezniecības kursu dalībnieces.


Izstādē sirsnīgus suminājuma vārdus saņēma ikviens skolas pedagogs un darbinieks. Īpašs apsveikums gaidīja ilggadējo mākslas skolas direktori un pedagoģi Silviju Šķipsnu. Viņa saņēma Kultūras ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu Gulbenes mākslas skolas attīstībā un reģiona kultūrvides veidošanā.


Izstāde “Satikšanās” muzejā būs skatāma līdz 10.maijam.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide