8.martā Gulbenē koncertēs “Jumprava”

“Jumprava” jau kopš 1980.gadiem ir viena no populārākajām grupām Latvijā, kuras sastāvā ir populāri mūziķi Aigars Grāvers, Aigars Krēsla, Aigars Grauba un Ainārs Ašmanis.

Grupu 1984.gada aprīlī izveidoja A.Ašmanis, Māris Jurjāns, Ainars Vilde un Antonija Breidaka, bet vasarā tai pievienojās Hermanis Kaminskis, Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis un A.Grāvers. Iesākumā “Jumprava” spēlēja fankmūziku un elektronisko mūziku, tādēļ bieži tika salīdzināti ar angļu grupu “Depeche Mode”. 1986.gadā grupai pievienojās A.Krēsla un A.Grauba. Grupa izpelnījās popularitāti visā Latvijā ar savām dziesmām “Par rozēm” un “Mākonis”. 1987.gadā “Jumpravas” darbībā iestājās nopietna krīze un grupu atstāja tās vokālists I.Ulmanis un A.Voitišķis, abi kopā izveidojot grupu “Lādezers”. 1989.gada sākumā grupu atstāja arī A.Grauba. Nopietnākie “Jumpravas” panākumi sākās pagājušā gadsimta 80.gadu beigās - 90.gadu sākumā, kad laika posmā no 1990. līdz 1992.gadam grupa trīs reizes pēc kārtas uzvarēja prestižajā “Mikrofona dziesmu aptaujā” ar dziesmām “Baltā”, “Peldētājs” un “Klusumā”. 1992.gadā tika pārtraukta grupas darbība. Populārākās “Jumpravas” pirmā darbības posma dziesmas bija “Prom no pilsētas”, “Tālu aizgāja”, “Šeit lejā”, “Vēlreiz” un “Ziemeļmeita”.

1997.gadā “Jumpravas” darbību atjaunoja A.Grauba, A.Grāvers, A.Krēsla un A.Ašmanis, un līdz šim grupas sastāvs nav mainījies. 1998.gadā tika izdots pirmais grupas albums pēc darbības atjaunošanas “Laika atšķirību romance”, no kura pazīstamākās dziesmas bija “Lēna upe”, “Ēna” un “Auto ’98”. 1999.gadā grupa ieguva “Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu” par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. 2001.gadā “Jumprava” izdeva savu nākamo albumu “Trajektorija”. Dziesma “Baiga vasara” bija tituldziesma tāda paša nosaukuma filmā, kuras režisors bija grupas dalībnieks A.Grauba.

2005.gadā klajā nāca nākamais “Jumpravas” albums “Inkarmo”, kurā dažas dziesmas sarakstīja arī Rolands Ūdris. “Jumprava” 30.jubilejas gadu iesāka ar jaunu albumu „Laiks runā” (2014.gada maijs), kas ieguva mūzikas ierakstu gada balvu „Zelta Mikrofons 2014“ nominācijā “Labākais Pop-rock albums”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide