Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina apceļot seno Atzeles novadu

Ikviens, kam patīk ceļot, apskatīt interesantas vietas un gūt jaunus iespaidus, tiek aicināts piedalīties ceļošanas akcijā "Apceļo seno Atzeles novadu".

Akcija ilgs līdz 15.oktobrim, un šajā laikā ceļotājiem būs iespēja iepazīt to Latvijas malu, ko pirms 900 gadiem sauca par Atzeli. Atzele pirmo reizi rakstiskos avotos minēta 1111.gadā Novgorodas hronikā. Gaujienā bija Atzeles pils, bet šo nosaukumu lietoja arī lielākas teritorijas apzīmēšanai. Tā bijusi latgaļu valsts Latvijas un Krievijas teritorijās. Dažādos laikos tās robežas mainījās, ietverot Alūksnes, Balvu, Gulbenes apkārtni un pat Abrenes teritoriju. 

 

Ceļošanas akcijas laikā ceļotājiem būs jāiegriežas 15 objektos Gaujienā, Trapenē, Apē, Alsviķos, Zeltiņos, Kalncempjos, Viļakā, Jaunlaicenē, Pededzē, Alūksnē. Mūsu novadā ceļotāji apmeklēs Vecgulbenes muižu, Lizuma pagasta Kāzu muzeju un Gulbenes - Alūksnes bānīti.

 

Ceļojumu var sākt jebkurā no šīm vietām, saņemot karti. Katrā punktā ceļotāji saņems uzlīmes, ko ielīmēt kartē. Tie, kas būs apmeklējuši visas 15 vietas, tiks aicināti uz noslēguma balli 19.novembrī Gaujienā, lai dalītos iespaidos un saņemtu pārsteiguma balvas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide