Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina Ates muzejs

Rīt,13.oktobrī, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā darbu uzsāks radošā studija "Ottiņa". Tā gaida visu paaudžu dalībniekus, jo iecerēts apgūt un pieredzē dalīties dažādās prasmēs. "Ottiņas" kuratores būs mākslas pedagoģes Rudīte Liepiņa un Dace Rudzīte, kuru saknes ir Gulbenes novadā. Nodarbības notiks katra mēneša otrajā sestdienā, un tajās paredzēts plašs darbiņu klāsts, lai katrs var izvēlēties sev saistošāko.

"Nodarbības notiks muzeja saimes mājā, omulīgā gaisotnē pie siltas tējas, kur katra darbiņa darītājs varēs redzēt arī citu veikumu un nākamajā reizē pamēģināt ko citu. Aicinām piedalīties arī gulbeniešus!

 

Dalībai studijā "Ottiņa" jau pieteikušies dažādu prasmju zinātāji, amatnieki un mākslas pedagogi. Paredzēta senāku un mūsdienīgu prasmju apgūšana," "Dzirksteli" informē Viktora Ķirpa Ates muzeja vadītājas pienākumu pildītāja Ina Rubene. Interesenti var pieteikties, rakstot viņai uz e-pastu "inarubene@inbox.lv".

Nodarbību gaitā plānots veidot animācijas filmas, kas atspoguļos senatni, izmantojot to dzīves ziņu, kas saglabāta un izzināta Kalncempju pagastā. Iesākumā notiks rijas izpēte, iepazīstot ēku, krājumu tajā un jau apkopoto vēsturi. Tiks veidots scenārijs, zīmētas skices un radīti personāži, lai varētu notikt filmēšana. Tekstus paredzēts ierunāt malēniski, un tam tiks meklēti šīs valodas zinātāji.

 

Vēl studijā plānots strādāt ar mālu, pīt grozus no nemizotām apaļklūgām. Šī darbiņa darītājiem pašiem būs jāparūpējas par izejmateriāla sagādāšanu. Plānots veidot rozītes no kļavu lapām, tāpēc dalībnieki aicināti uz nodarbībām līdzi ņemt kļavu un citu koku krāsainās lapas.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide