Aicina „Ģitāristu sesija 2013”

Mainās laiki un mainās iespējas, bet ir vērtības, kas paliek un pilnveidojas. Viena no tādām ir tradicionālā, starptautiskā „Ģitāristu sesija", kas katru gadu skolēnu pavasara brīvdienās norisinās Madonā. Izņēmums nav arī šis gads, kad no 24. līdz 29.martam jau sešpadsmito reizi kopā pulcēsies mūzikas mīļotāji no malu malām.

Kā ierasts, „Ģitāristu sesijā 2013" drīkst piedalīties ikviens interesents - ģitāristi, basģitāristi, bundzinieki, taustiņinstrumentālisti, vokālisti un noformējušās grupas. Katrs no viņiem var rēķināties ar profesionālu pasniedzēju padomu, savā jomā izcilu Latvijas un ārvalstu mūziķu meistarklasēm, kopīgu muzicēšanu, koncertēšanu un atraktīvu brīvā laika pavadīšanu.  

Kā rāda statistika, aizvadītajos 15 gados sesijas piedāvātas iespējas izmantojuši krietni vairāk par tūkstoti dažāda vecuma muzicēt gribētāju. Katru pavasari vidēji 103 dalībnieki nododas savas spēlētprasmes pilnveidošanai, par populārāko atzīstot rokmūzikas, popmūzikas, blūza un džeza mūzikas stilu. Liela daļa no viņiem pasākumu apmeklē vairākus gadus pēc kārtas, aug kopā ar sesiju un kļūst par atzītiem mūziķiem. Un kā gan citādāk? Savā pieredzē ar jaunajiem censoņiem gadu gaitā dalījušās izcilas mūzikas personības.

 

„Ģitāristu sesijas - 2013" programmu organizatori veido, balstoties uz gadu gaitā iekrāto pieredzi, tradīcijām un dalībnieku ieteikumiem. Papildus vairāk nekā 30 mācību nodarbībām, dalībnieki varēs piedalīties koncertos un individuālās meistarības konkursos. Kā ierasts, "Ģitāristu sesijā" meistarklases vadīs pašmāju un ārzemju vieslektori un atzīti mūziķi. Šogad ar savu klātbūtni pasākumu godinās tādas personības kā Deniss Paskevičs, dāņu ģitārists Kristians Franks, ģitārspēles virtuozs Aleksejs Liapko no Krievijas, grupas "KEKSI" solists Aļgirds Šuminsks no Lietuvas, bundzinieks Andris Buiķis un "City Jazz Youth Band" Kārļa Vanaga vadībā. Par neatņemamu sastāvdaļu ikgadējā pasākumā kļuvis mūziķis Aleksandrs Sircovs (Murovejs). Šoreiz lielāka uzmanība tiek veltīta elektroniskajai mūzikai, kuru pārstāv Kaspars Ansons, Toms Auniņš un citi. Atslodzei paredzēts arī tradicionālais pārgājiens pie dabas. Šīgada jaunums - atvērto durvju diena, kurā dalībnieku vecākiem radīta iespēja vērot lekcijas, nodarbības un kopīgi baudīt noslēguma šovu.

 

Madona sirsnīgi sagaidīs ikvienu, kurš gatavs veidot tradīcijas, gūt informāciju, audzēt pieredzi un satikt domubiedrus. Lai kļūtu par „Ģitāristu sesijas 2013" dalībnieku, līdz 10.martam elektroniski jānosūta organizatoriem anketa, kas atrodama sesijas mājas lapā "www.gitaristusesija.lv".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide