Aicina iekļauties 9 sauļu skolā

Ar saulītes ieskandināšanu, sajūtot dabas pasauli un sevi tajā,11.augustā, Druvienā sāksies ceturtā 9 sauļu vasaras skolas nometne. Tajā būs nodarbības, radošās darbnīcas un īpaša programma bērniem, ļaujot iekļauties latviskās dzīvesziņas daudzveidībā.

“Gribam un varam sajust, izzināt, kā mūsu sirds saule uzauž dzīvi visos tās veidos, liekot uzplaukt katram un visam kā ziedam ar saulīti vidū,” nometnes mērķi raksturo viena no tās organizatoriem Una Austruma.

Viņa atklāj, ka 9 dienās ietvertie pasākumi augs līdzīgi Austras kokam – 3 dienas būs veltītas dodošām saknēm dabā, ģimenē, dzimtā un dzīvei ļaudīs, 3 dienas tiks veltītas brieduma stumbram – sirds spēkam, sevis izpausmei, vieduma zintīm, 3 dienas veltīs gaismu alkstošiem zariem, lai atklātu dvēseli, savu būtību un radītu veselumu.

“Tas būs kā dziesmots ceļojums pa saules koku, latviskajām gadskārtām un gara spēka avotiem. Tajā būsim īsti un patiesi, saskaņā ar sevi, cilvēkiem, dabu un Dievu,” uzsver U.Austruma.

Katras dienas programma ir daudzveidīga un plaša, tāpēc katrs var izvēlēties piedalīties kādā no piedāvātajām nodarbībām vai radošajām darbnīcām. Iespējams arī nometnē piedalīties vienu vai vairākas dienas, bet ne visu laiku.

U.Austruma norāda, ka iepriekšējo 9 sauļu skolu pieredze liecina – tajā vairāk iesaistās sievietes. Šoreiz Rīgas Stradiņa universitātes docents Vents Sīlis vadīs darbu tieši vīru grupās, atklājot vīrieša kodola spēku. Mūziķis Mikus Čavarts atklās bungu spēles noslēpumus. Agita Ijaba liks apjaust aktiermeistarību kā veidu, lai pārvarētu bailes un saspringumu. Savukārt gulbenietes Laura Ušča un Evita Birne aicina izjust pirts dienu. Radošajās darbnīcās tiks gatavotas šamaniskās bungas, latviskās kokles un keramikas mūzikas instrumenti, austas rakstainas jostas, darinātas metāla rotas un amuleti, kā arī lakati.

U.Austruma uzsver, ka, tiekoties radošā atmosfērā, gan pasniedzēji – nodarbību vadītāji, gan interesenti mācās arī cits no cita, tādējādi gūstot daudz jauna un iedvesmojoša. Viņa aicina vietējos iedzīvotājus izmantot iespēju bagātināt sevi, iepazīt, izzināt  un apgūt daudz ko jaunu. Īpaša vieta daudzveidīgajā programmā būs ierādīta latvisko gadskārtu tradīcijām. Rītvakar pie ugunskura aicinās iesaistīties Māras dienas uguns rituālā. Svētdienas vakarā skanēs Jumja dziesmas. Pirmdienas vakarā varēs izdzīvot Mārtiņus ar karavīru dziesmām, bet būs arī iespēja iepazīt citu gadskārtu ieražas šajās augusta dienās. 9 sauļu skolas nometnes idejas autors un virzītājs ir Jānis Vītols, bet tās radošais kodols ir Vītolu ģimene un “Druvienas cilts”. Uzzināt vairāk un pieteikties var, zvanot pa tālruni 26219789 U.Austrumai.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide