Aicina iepazīt dzīvo vizuālo performanci un vīdžejošanu 2

Piektdien, 18. janvārī, pulksten 16.00 Gulbenes mākslas skolā radošā apvienība "Piektā Māja" aicina iepazīt vienu no laikmetīgās mākslas virzieniem - dzīvo vizuālo performanci un vīdžejošanu. Par to informē projekta vadītāja Sandra Dikmane.

"Pie mums ar lekciju un videomateriāliem ciemosies multimāksliniece, Latvijas Mākslas akadēmijas maģistratūras studente Linda Konone. Māksliniece Linda Konone lekcijā stāstīs, kā tiek veidota vizuāla performance un kādos dažādos veidos var vīdžejot, kā arī pastāstīs par savu vīdžejošanas pieredzi dažādos pasākumos. Aicinām piedalīties ikvienu interesentu!" informē projekta vadītāja.

 

S.Dikmane stāsta, ka Linda ir mācījusies Gulbenes ģimnāzijā un Gulbenes mākslas skolā, J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, piedalījusies daudzos laikmetīgās mākslas projektos Latvijā un ārzemēs. Linda piedalījusies arī Gulbenē veidoto animācijas filmu "Esmu dzimis vidzemnieks" (2010) un "Seja, kāpnes un zābaki" (2011) tapšanā kā videomontāžas un skaņu māksliniece.

 

"Lekcija "Dzīvā vizuālā performance un vīdžejošana" ievada radošās apvienības "Piektā Māja" mākslas izglītības projektu "181 km uz ziemeļaustrumiem". Projektā paredzētas vairākas jauno mākslinieku darbu izstādes, darbnīcas un sarunas par mūsdienu mākslas dažādību, mākslas izglītību un tās radītajām iespējām. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds," norāda S.Dikmane.

 

Vīdžejs (angļu: VJ no video jockey) ir cilvēks, kurš ar speciāla aprīkojuma palīdzību izmeklē un rada vizuālus efektus, ar mūziku, reālā laikā. Rezultātā iznāk absolūts jaundarbs, kas ir izveidots no videofragmentiem. Vīdžejs atšķirībā no dīdžeja nevis atskaņo gatavus skaņdarbus, bet gan meklē video un filmas ar noteiktu tematiku, no kurām izlasa īsus fragmentus, ar efektiem, slaidiem, Flash grafiku, 3D grafiku. (Avots : Wikipedia)

Pievieno komentāru

Komentāri 2

doktors alba

šitie termini Latvijā ieradās vienā laikā ar homoseksa propagandu

pirms 8 gadiem, 2013.01.15 22:08

Kultūra un izklaide