Aicina kopīgi veidot novada mustursegu 1

Ikviens Gulbenes novada iedzīvotājs un arī viesis tiek aicināts iesaistīties akcijā “Raksti gulbenieša rakstu”, kopīgi veidojot novada mustursegu.

Akciju organizē Gulbenes novada amatnieku biedrība sadarbībā ar pašvaldības aģentūru „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”. Akcijas organizatori piedāvā iedzīvotājiem un pilsētas viesiem atstāt savu un savas ģimenes rokdarbu mustursegai - ar krāsainu dziju izstrādātu, adītu vai tamborētu 12x12 centimetrus lielu fragmentu, kuru vasaras nogalē paredzēts savienot vienā lielā Gulbenes novada mustursegā. Akcija tiek rīkota ar mērķi sniegt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem unikālo iespēju atstāt savas rokdarbu prasmes nospiedumu Gulbenes novada vēsturē. Segas fragments savdabīgā veidā apliecinās, ka konkrēts cilvēks dotajā laikā ir bijis un dzīvojis šajā novadā.

Savus izgatavotos fragmentus ikviens tiek aicināts līdz 30.septembrim nogādāt aģentūrā „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” (novada domes ēkā, 102.kabinetā). Iesniegti darbi var tikt izpildīti jebkurā žanrā, un to skaits nav ierobežots. Katram fragmentam jāpievieno izgatavotāja vārds.

Iesniegtie mustursegas fragmenti tiks glabāti īpašā koferī, ko ir dāvinājusi Anastasija Grandāne - daudzu gulbeniešu pirmā audzinātāja Gulbenes 1.vidusskolā. Aģentūras projektu vadītāja Līga Langrate pateicas arī Gulbenes novada invalīdu biedrībai, kas palīdzēja atjaunot koferi. “Šobrīd jau pirmie segas fragmenti ir iesniegti un glabājas koferī. Aicinām arī citus aktīvi iesniegt savus darbiņus!” saka L.Langrate.
Akcijas noslēgumā ar izgatavotajiem segas fragmentiem strādās pieaicināti meistari, kuri tos pēc krāsām vienos segas kompozīcijā. Izgatavoto mustursegas kompozīciju varēs redzēt gada nogalē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

laina666

Kas zināms par mustursegu? Gatava vai vēl ne?

pirms 5 gadiem, 2015.12.20 16:14

Kultūra un izklaide