Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina palīdzēt Druvienas koklēm skanēt Ķīnā

Folkloras kopa "Pērlis" ir saņēmusi oficiālu ielūgumu piedalīties tradicionālās kultūras festivālā Ķīnā no 19. līdz 30.septembrim. Ķīnas projektam dots sauklis - "Lai Druvienas kokles Ķīnā skan!"

Kopas vadītāja Dace Vītola stāsta, ka Ķīna no savas puses festivāla dalībniekiem sedz visus izdevumus, kas saistīti ar uzturēšanos Ķīnā festivāla laikā (naktsmītnes, ēdināšana un apdrošināšana). Folkloras kopas dalībniekiem no savas puses jāsedz ceļa izdevumi, veselības un dzīvības apdrošināšana lidojuma laikā, kā arī izmaksas par vīzu noformēšanu.

 

"Diemžēl folkloras kopas dalībniekiem šādu finansiālu iespēju nav. Vairums dalībnieku ir skolēni un jaunieši, kuri šobrīd studē un nav nodarbināti. Dalībnieku vecākiem arī nav iespējas segt izdevumus, kas saistīti ar lidojumu uz Ķīnu. Situāciju vēl vairāk sarežģī fakts, ka folkloras kopā no vienas ģimenes dzied un spēlē mūzikas instrumentus vairāki vienas ģimenes locekļi. Esam apzinājuši esošo situāciju. Lai arī tā izskatās nedaudz pesimistiska, bet cerību neesam atmetuši," saka D.Vītola.


Ikviens labas gribas cilvēks tiek aicināts palīdzēt, ziedojot pa tālruni 90006883. Maksa par zvanu - 1 lats. Ziedojumus var pārskaitīt arī bankas kontā - Druvienas pagasta attīstības biedrība "Pērļu zvejnieki", reģistrācijas numurs 40008139963, "Swedbank", ziedojumu konts LV73 HABA 0551036471576.
Savukārt šo sestdien biedrības pārstāvji būs sastopami ar pašu gatavotu produkciju - rotaslietām, tējām, ievārījumiem, sieriem, kā arī dažādiem suvenīriem Zaļajā tirdziņā. To visu varēs iegādāties pret ziedojumiem.


"Pērlis" dalībnieki ir pārliecināti, ka projekta realizācija dos neatsveramu gandarījuma sajūtu par padarīto darbu, jo viņiem būs iespēja nest Latvijas vārdu Ķīnā. Viņi pieļauj domu, ka tradicionālās kultūras festivālā Ķīnā, folkloras kopa „Pērlis" būs vienīgais pārstāvis no Latvijas. Ielūgums piedalīties festivālā ir pierādījums tam, ka Druvienas koklēm un pašai folkloras kopai ir spēks nest Latvijas tradicionālo kultūru un popularizēt to.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide