Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina papildināt muzeja krājumu ar vēsturiskām liecībām

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā oktobrī būs skatāma ceļojošā izstāde “Latvijas Sarkanais Krusts”. Tā veltīta organizācijas 96 gadu jubilejai.

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja Vēstures nodaļas vadītājs Anatolijs Savickis stāsta, ka izstādi organizē Rīgas Stradiņu universitātes muzejs sadarbībā ar P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju un Latvijas Sarkano Krustu. Medicīniskie instrumenti, žēlsirdīgo māsu piederumi, dažādi galda piederumi, aptiekas trauki, slimnieku roku darbi, nozīmes, suvenīri un citi interesanti materiāli izstādē atspoguļos Latvijas Sarkanā Krusta (1918.–1940.), Latvijas PSR Sarkanā Krusta biedrības (1940., 1944.–1991.) un Latvijas Sarkanā Krusta biedrības (kopš 1991.) vēsturi.

 “Organizatori dod iespēju šajā izstādē piedalīties arī vietējiem muzejiem. Gulbenē izstādei varēs pievienot arī mūsu novada Latvijas Sarkanā Krusta nodaļas un dažādu struktūrvienību darbības liecības,” saka A.Savickis un piebilst, ka Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja krājumā diemžēl ir ļoti maz vēstures liecību, kas attiecās uz Sarkanā Krusta organizācijas darbību Gulbenes novadā.

“Pašlaik muzeja fondos glabājas atsevišķas dažādu laiku Sarkanā Krusta biedru nozīmes, loteriju lozes un pāris fotogrāfijas. Vēlamies aicināt cilvēkus papildināt Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja krājumu, tā piedaloties šo liecību saglabāšanā un popularizēšanā,” uzsver A.Savickis.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide