Aicina piedalīties Kosmosa festivālā Cēsīs

Cēsīs 21.septembrī Bērnu zinātnes centrā „Z(in)oo” notiks Kosmosa festivāls. Tajā tiks palaista otrā kosmiskā zonde „Zinoo-2”, kas ir veiksmīgi notestēta un gatava palaišanai. Šogad vienlaikus ar zondes palaišanu tiks organizētas dažādas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes ģimenēm par kosmosa tēmu. Festivālu būs iespējams attālināti vērot interneta televīzijas kanālā.

“Jau otrās zondes palaišana būs festivāla kulminācija, taču visu dienu apmeklētāji varēs piedalīties dažādās ar kosmosu saistītās sacensībās un atrakcijās,” stāsta festivāla vadītājs Pauls Irbins.

Bērnu zinātnes centra komanda sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāles studentiem pērn, 12.oktobrī, palaida pirmo Latvijas kosmisko zondi „Zinoo-1”, kas sasniedza aptuveni 30 kilometru augstumu un iemūžināja Latviju.

Zonde „Zinoo-2” būs tehniski sarežģītāka - tajā iemontēti mērinstrumenti augstuma, temperatūras noteikšanai un raidīšanai uz zemes. Līdztekus dažādu mērījumu raidīšanai paredzēta arī videosignāla raidīšana, ko būs iespējams vērot tiešsaistes režīmā Kosmosa festivāla mājas lapā „www.spacefestival.eu”. Šogad misijas tehniskā realizācija un vadība uzticēta pieredzējušam elektronikas inženierim un kosmosa entuziastam Andrejam Puķītim.

Bērni un pieaugušie festivālā varēs būvēt gaisa un ūdens raķetes, izmēģināt kosmiskās šūpoles, kosmosa trenažieri, nulles gravitāciju, sacensties par kosmiskāko kostīmu un piedalīties daudzās citās atrakcijās. Latvijas Bruņotie Spēki piedāvās apskatīt pretgaisa aizsardzības sistēmas. Zinātnes centri „Z(in)oo”, „Zili Brīnumi” un „Lielvārds” piedāvās dažādas radošās nodarbības un priekšnesumus. Zinātnes centrs „AHHAA” no Igaunijas piedāvās apmeklēt pārvietojamo planetāriju.

Festivāla mērķis ir veicināt jauniešu un sabiedrības interesi par tehniskām zināšanām, kā arī popularizēt kosmosu kā straujāk augošo industriju pasaulē. Ikviens interesents, kuram nebūs iespēja apmeklēt festivālu klātienē, varēs vērot visu tiešsaistes režīmā internetā „www.chaul.tv”, kā arī kanālā “Chaula TV” kabeļtelevīzijā. Festivāla organizētāji piedāvā arī mācību iestādēm šajā dienā organizēt savu Kosmosa dienu.

Sadarbojoties ar Igaunijas zinātnes centru „AHHAA” un Lietuvas Kosmosa asociāciju, Kosmosa dienas tiks organizētas arī Igaunijas un Lietuvas mācību iestādēs.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide