Aicina pieteikties dalībai pasākumā „Satiec savu meistaru! 2015” 1

Līdz 2015. gada 9. februārim Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina tautas lietišķās mākslas meistarus, stāstniekus, teicējus, muzikantus un ikvienu, kam rūp tradicionālās kultūras vērtību saglabāšana un tālāknodošana, pieteikt savu dalību projektā „Satiec savu meistaru! 2015”. Šogad pasākums visā Latvijā norisināsies no 27. līdz 29. martam.

„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs.

Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. „Satiec savu meistaru!” rīkotāji pasākuma ietvaros vēlas veicināt sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā nemateriālā kultūras mantojuma izpausmju un to lietpratēju, kā arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas apzināšanā un popularizēšanā.

Pasākuma norises forma ir brīva - aicinām rīkot meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus vai dančus un kopīgu muzicēšanu.

Ik pavasari pasākums kļuvis par gaidītu notikumu, un aizvadītajos gados „Satiec savu meistaru!” meistaru darbnīcās, studijās, muzejos, skolās, kultūras centros, bibliotēkās un pat meistaru dzīvesvietās apmeklējuši vairāk nekā 13 tūkstoši dažādu paaudžu interesentu. „Satiec savu meistaru!” ir ne tikai iespēja apmeklētājiem apgūt ko jaunu, tā ir iespēja arī pašiem meistariem veidot jaunas sadarbības, gūt patīkamas emocijas un gandarījumu.

„Satiec savu meistaru! 2015” nolikums un pieteikuma anketa pieejama www.satiecsavumeistaru.lv un Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā www.lnkc.gov.lv/jaunumi/piesakies-ssm-2015/

Kontaktpersona: Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena linda.rubena@lnkc.gov.lv, 67228985


Pievieno komentāru

Komentāri 1

amatnieks

Piedodiet, Nacionālais kultūras Centrs! Pērn mūsu studijas bija piekabinātas svešai organizācijai. Vai šogad plānots, ka būs tāpat? Kāpēc?
Esmu amatnieks jau n-tos gadus, un man kauns un sāpīgi, ka šādā lielā pasākumā mūsu mīļais Ritums 2014.gadā tika ignorēts. Tas visus brīvvalsts gadus ir bijis kultūras nams ar īpašu auru, ar īpašu attieksmi pret tautas mākslu, ar īpašu PRASMI daudzu gadu garumā saliedēt visus daudzdažādos kolektīvus. Vislielākā cieņa bijušajai direktorei Vijai Lejietei
Šodien, tas, diemžēl, jau pamazām grimst, jo šodienas administrācijas sarunas veids ir bļaušana. klaigāšana un pazemojumi.
Esiet stipri un patiesi. Lai mums visiem veicas.

pirms 6 gadiem, 2015.01.15 20:53

Kultūra un izklaide