Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina tikties ar vēsturnieku un zinātnieku

Gulbenes bibliotēkā 25.februārī pulksten 17.00 interesenti aicināti uz tikšanos ar vēsturnieku Kasparu Kļaviņu, nesen izdotās grāmatas "ApStāvēšana" autoru.

"Kas izveidoja un aizsargāja Livoniju; Baltijas jezuīti un to intelektuālā misija; ieskats latviešu hernhūtiešu mistikas tradīcijā; drāma Livonijā senāk un tagad; latviešu pilsētnieki un pasaka par zemnieku tautu; svētie meži, pagānisms un ekoloģija jeb žēl, ka zaudējam savu pašvērtību; vai Baltija ir sengrieķu eposu dzimtene? - par šīm un citām tēmām intriģējoši un provokatīvi raksta vēsturnieks savā jaunākajā grāmatā," informē Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.  

"K.Kļaviņš pazīstams kā vairāku zinātnisku rakstu autors angļu, franču un vācu valodā. Latvijā publicētas viņa grāmatas "Vācu ordenis un Livonija" (2000.gads) un "ApStāvēšana" (2009.gads), kā arī "Atskaņu hronika" (kopā ar Ē.Mugurēviču) ar autora zinātniskajiem komentāriem. Tikšanās sarunas tēma būs par to, kāpēc šodien mums ir aktuāli domāt par pagātni un kā tā ietekmē sabiedrību. Gaidām uz tikšanos Gulbenes bibliotēkā," aicina I.Krūmiņa.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide