Aicina uz brīvdabas izrādi “Skroderdienas Silmačos” (labots) 12

23.jūnijā 17.00.00 Druvienā atkal Jāņu ielīgošanas svinības ar latviešu visu laiku visvairāk skatīto izrādi - Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienām Silmačos”, kam šajā gadā aprit 115 gadu jubileja kopš pirmizrādes.

Mīlestības līkločus, palaidnības un amizantus brīžus no Silmaču sētas dzīves izrādē  “Ondo.lv grandiozā ielīgošana Skroderdienas Silmačos” izspēlēs izcilu aktieru ansamblis no gandrīz visiem profesionālajiem Latvijas teātriem: aktieri Elīna Vāne, Edgars Pujāts, Ģirts Ķesteris, Ieva Puķe, Regīna Devīte, Gints Grāvelis, Imants Strads, Dārta Daneviča, Inese Ramute, Inta Tirole, Kārlis Neimanis un Zigurds Neimanis. Lomās iejutīsies arī dziedātāji Ieva Sutuguova un Nikolajs Puzikovs. Katru iestudējumu kuplinās arī vietējie tautas deju un koru kolektīvi, kas ne tikai uzstāsies, bet iesaistīs visus skatītājus kopīgā svētku ielīgošanā.

Izrādes režisors Zigurds Neimanis saka: “Rūdolfa Blaumaņa luga “Skroderdienas Silmačos”  neapšaubāmi ir pats populārākais pašmāju autoru sacerējums, ko dažādos laikos ar labpatiku vērojuši skatītāju tūkstoši. “Skroderdienas” izturējušas patiešām ievērojamu latviešu tautas mīlestības laika pārbaudi – vairāk nekā 100 gadu. Un tāpēc ikviens sevi cienošs Latvijas teātris uzskatījis par pienākumu šos “sadzīves skatus ar dziedāšanu” palaikam ietvert savā repertuārā. Šī luga labi pakļaujas arī rādīšanai brīvdabas estrādēs, kas profesionāļu un pašdarbnieku izpildījumā jau ticis darīts neskaitāmas reizes. Arī šogad!”

Teātra kritiķe Zane Radzobe 2016. gada vasarā portālā “Satori.lv” rakstīja: “”Skroderdienas Silmačos” bija Blaumaņa trešā komēdija. Kritika to burtiski iznīcināja. Visslavenākais piemērs, protams, ir Jānis Asars, kurš recenzijā lugu ne tikai nosauc par sapelējušām drupačām (salīdzinot ar Blaumaņa iepriekšējiem darbiem), kas piemērotas tikai krogiem, bet arī pareģo, ka “Skroderdienas” ir Blaumaņa kapu zvans, kas vēsta – viņš neko būtisku vairs nespētu uzrakstīt, pat ja pūlētos. (..) Pēc neveiksmīgās “Skroderdienu” pasaules pirmizrādes Blaumanis pat jutās spiests aizstāvēt sevi publiski, presē skaidrojot, ka viņa mērķis ir bijis radīt vieglu izklaidējošu gabalu, neko vairāk, bet publiku šis arguments neaizkustināja. Īstenībā lugas statuss mainījās no tās neatkarīgu apstākļu dēļ – pēc tam, kad 1908. gadā Blaumanis Somijā plašākai publikai negaidīti mira.”

Biļetes uz brīvdabas izrādēm iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā, kā arī izrāžu norises vietās uz vietas.
 Senioriem biļetes - ar 10 % atlaidi.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

afišā

un citviet rakstīts, ka izrāde sakas 17.00. Kātad nu ir?

pirms 3 gadiem, 2017.06.18 07:59

Ondo.lv

Tagad pat Skroderdienas Silmačos nevar noorganizēt bez visādiem augļotāju kantoriem..

pirms 3 gadiem, 2017.06.18 09:58

ATKAL

TOS PUTEKĻUS RĪT CIK VAR meklē muļķus RĪGAS TIRLIŅI SABRAUKS LAUKU VEČIŅAS MUTES PAPLĒTUŠAS VĒROS JO LAUKOS VEČI UN VEČIŅAS IR TIKAI PALIKUŠI

pirms 3 gadiem, 2017.06.18 16:15

Laima

Esot ļoti prasta izrāde ar daudz fonogrammām, kur neejot kopā ar aktieru spēli, tā stāstīja kaimiņš pēc Alūksnē skatītās izrādes..

pirms 3 gadiem, 2017.06.18 17:27

???

Es arī par sākumu.Cikos,galu galā?
Tikko afišu pilsētā lasīju. 17.00

pirms 3 gadiem, 2017.06.18 19:01

Labi ,ka tā

ka ne otrādi,citādi izrāde jau būtu beigusies
Pareizi ir 17.00

pirms 3 gadiem, 2017.06.18 19:18

?

un cik ilgi jāgaida,līdz te tiks labots? pirmā rinda iespiežas atmiņā ļautiņiem

pirms 3 gadiem, 2017.06.18 22:37

Aija

Mīļie ļautiņi!
Biju Alūksnē uz šo "izrādi", pēc pirmās daļas aizgāju projām. Skumjākais, ka es nebūt nebiju viena. Projām gājēju bija ļoti daudz. Tā nav izrāde Skroderdienas Silmačos", bet fragmentu sakopojums! Daži spēlētāji jau arī patika, bet kopumā tā bija vietējo pašdarbnieku (tiesa - viņi dziedāja un dejoja ļoti labi), izrāde. JA nu nav ko darīt - var doties, bet kvalitāte zema (viss uz fonogrammām, neiet kopā ar dzīvo),cenas augstas. Sākumā 30 min. kavējās, pārtraukums 30 min., u.t.t. Nu prasts pasākums!!!

pirms 3 gadiem, 2017.06.21 14:25

čangals

nikas, panems pistoniņu katrs jautribai:)

pirms 3 gadiem, 2017.06.22 13:12

nkl

Šogad nemaz netaisījos braukt pēc rūgtās pagājušā gada pieredzes.jo ļoti slikta sēdēšana soli slīpi ,gāzās apkārt vai tad nevarēja ierakt zemē vai kā citādi nostiprināt ,daudzi mocījās ar sēdēšanu un sāka stāvēt kājās . Vai tad nevar to visu sakārtot īsts bardaks .

pirms 3 gadiem, 2017.06.24 19:13

Kultūra un izklaide