Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz izstādi Stāmerienas pilī 1

Līdz februāra beigām Stāmerienas pilī apskatāma Tautas daiļamata meistares Ainas Ertes personālizstāde "Ziedētprieks". Izstāde atvērta tikai nedēļas nogalēs, tāpēc iepriekš lūgums sazināties, zvanot pa tālruni 29450883.

A. Erte dzimusi 1942.gada 23.septembrī Ķegumā, bet lielākā daļa bērnības pavadīta Kurzemē, Liepājas pusē. Pēc pamatskolas beigšanas Aina turpināja mācīties Kazdangas lauksaimniecības tehnikumā un
Latvijas lauksaimniecības akadēmijā, iegūstot zootehniķes specialitāti. Pēc  augstskolas beigšanas 1966.gadā Aina sāka strādāt Latvijas Lopkopības un veterinārijas zinātniski pētnieciskajā institūtā, kas bija viņas vienīgā darbavieta. Savu zinātniski pētniecisko darbu viņa saistīja ar putnkopību, kā rezultātā 1973.gadā Tartū aizstāvēja lauksaimniecības zinātņu kandidāta disertāciju. Vēlāk Ainai piešķīra
zinātņu doktora grādu.

Kopš 10 gadu vecuma Aina un izšūšana nav nodalāmas. Pirmās iemaņas izšūšanā viņai ierādīja mamma, bet vēlākos gados pašas uzņēmība un neatlaidība ir ļāvusi sasniegt to meistares līmeni, kuru cits nevar sasniegta arī prasmīgu pedagogu  vadībā. Tas ir dabas dots talants, kas novērtēts arī valsts izstādēs.


"Tādi darbi netop ātri un viegli, tie tiek sapņos un domās izauklēti, tiem tiek rūpīgi izvēlēts materiāls, ieguldīts akurāts darbs, talants un daudzu gadu pieredze, kas rada vēlamo rezultātu. Likumsakarīgi, ka Ainai ir piešķirts Tautas daiļamata meistares nosaukums," stāsta Siguldas novada Siguldas pagasta kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studijas "Vīgrieze" vadītāja Irita Lukšo.

 

Kopš 1972.gada, kad tika dibināts Siguldas pagasta kultūras nama Tautas lietišķās mākslas pulciņš, kurš vēlāk ieguva Siguldas pagasta, kultūra nama Tautas lietišķās mākslas studijas „Vīgrieze" nosaukumu. A.Erte ir tā dalībniece. Meistare ir gan rajona, gan Dziesmu svētku izstāžu dalībniece, tāpat viņas darbi ir izvietoti arī ārpus mūsu valsts robežām. Tomēr visvairāk pārsteigumu sagādā Ainas personālizstādes ar darbu daudzveidību un izdomu.


"Kur gan citur, ja ne pilī iederētos meistares darbi. Tāpēc arī vairāk nekā 90 Ainas izšūtās glezniņas galvenokārt ar ziedu un augu motīviem ir izvietotas Stāmerienas pilī, lai priecētu tās viesus un Stāmerienas iedzīvotājus," piebilst I.Lukšo.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide