Aicina uz Lizuma pagasta svētkiem 3

Pagasta svētki Lizumā šogad notiks pirmo reizi
Lizumnieši nākamās nedēļas nogalē gaidīs ikvienu uz Lizuma pagasta svētkiem. Svētki iesāksies jau piektdienas, 12.augusta, pēcpusdienā un turpināsies arī 13.augustā.

Šie būs pirmie Lizuma pagasta svētki. Lizuma pagasta sekretāre Inta Dārzniece stāsta, ka lizumnieši vienmēr ar balstu skaudību ir noraudzījušies uz kaimiņiem, vērojot viņu vasaras pasākumus. Šogad radusies ideja arī pašiem organizēt svētkus un ideju tiem ir ļoti daudz.

 

"Mēs pat esam nedaudz apmulsuši, cik lielus apgriezienus svētki organizēšana ir uzņēmusi. Daudzas idejas pat nāksies atstāt nākamajam gadam. Priecājamies, ka visi lizumnieši - gan pašdarbnieki, gan arī uzņēmēji - ar lielu atsaucību iesaistījās svētku tapšanā," stāsta I.Dārzniece.

 

Viņa piebilst, ka pirmā svētku diena vairāk būs veltīta dvēselei un rāmumam, otrā - miesai, trešā savukārt atmiņām, kad visi varēs doties uz kapusvētkiem.

 

Ieskaņa jau piektdienas vakarā

Svētki iesāksies piektdienas pēcpusdienā ar Mades dārza svētkiem ārstniecības augu dārzā pie aptiekas. Tos kuplinās arī Lejasciema pūtēju orķestris. Šādus dārza svētkus ir paredzēts veidot kā tradīciju ik mēnesi vasarā. Pēc dārza svētkiem ikvienam būs iespēja doties pastaigā pa skolas novadpētniecības muzeju un pils telpām. Lizuma vidusskolas teātra studija režisora Sandra Rakauska vadībā izrādīs Ievas Melgalves lugu "Sargeņģelis", kurā emocionāli un atklāti tiek atsegtas mūsdienu jauniešu problēmas, kā arī meklējumu ceļi to risinājumam. Vakarā lizumnieši un svētku viesi tiks aicināti uz sadziedāšanos muižas parkā. Ikviens tiek aicināts līdzi paņemt vēja drošu lukturīti.

 

Katram savas aktivitātes

Sestdienas rīts iesāksies ar tirgu, kurā būs iespējams iegādāties amatnieku un mājražotāju gatavotos labumus. Jau no paša rīta interesenti tiks aicināti arī apgūt dažādas prasmes radošajās darbnīcās. Būs iespēja iemācīties gatavot rotas, iemēģināt roku kokapstrādē, zīmēšanā, konfekšu tīšanā, celaiņu aušanā un stikla aplicēšanā. Svētku organizatori stāsta, ka interese par darbnīcām jau šobrīd ir liela. Vienlaikus notiks arī autopieturas sienas apgleznošana Patricijas un Kristiana Brektu vadībā.

 

Kinoseansa "Lizums un tā ļaudis" laikā kultūras namā būs iespēja noskatīties režisora Imanta Brila dokumentālo filmu "Tēva rokas", Nikolaja Gorkina videofilmas "Lizuma lauku kapela", "Mantojums", "No Lizuma senatnes", kā arī Alda Strada un Rūdolfa Dambrova videofilma "Pagasta odziņa 2008". Svētku viesi varēs piedalīties arī izstādes atklāšanā dzirnavās. Izstādē būs skatāmas Ilonas, Patricijas un Kristiana Brektu gleznas, kā arī viņu draugu, Londonas Metropoles Universitātes mākslas fakultātes studentu Henrija Mullhalla, Jari Kenedija, Samuela Bušbija un Līgas Puķītes fotogrāfijas. Izstādes laikā būs iespēja tikties un iepazīties arī ar pašiem māksliniekiem.

 

Pēcpusdiena paies sportiskā garā, kad visi interesenti varēs piedalīties sporta spēlēs. Jau šobrīd dalību ir pieteikušas vairākas komandas. Sacensības notiks astoņās jautrās un atraktīvās disciplīnās. Dalībniekiem nav nepieciešamas īpašas fiziskas dotības, un uzdevumi būs piemēroti gan lieliem, gan maziem.

 

Vakara noslēgumā svētku dalībnieki kultūras namā varēs noskatīties Ingunas Baueres komēdiju "Savedēji", ko rādīs Lizuma amatierteātris "Daiva" (režisore Solveiga Vilka), vērot koncertu ar Lizuma jauniešu deju kolektīva "Veiksme" un deju kopas no Ungārijas piedalīšanos, kā arī lustēties deju vakarā kopā ar grupām "Velves", "Kompromiss", "Laiks" un "Nabaniez". Visām šīm grupām ir saistība ar Lizuma pagastu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Dmitrijs

Sveiciens no Smiltenes , kadreiz Lizuma ijedzivotais Priecigus pagasta svetkus jums visiem tas ir ļoti jauki ka bus tadi svetki .

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 16:21

...

Vecās vadības rezultāts, riebjas šis pagasts...

pirms 9 gadiem, 2011.08.07 16:23

saule

super, beidzot kaut kas notiks arii Lizumaa! Urrraaaa!

pirms 9 gadiem, 2011.08.05 19:03

Kultūra un izklaide