Aicina uz Raibo jēru dienu

Rankas pagasta ekosaimniecībā “Kalna Pakalnieši” 15.maijā notiks Raibā jēru diena. Darbīgā un notikumiem bagātā diena sāksies pulksten 10.00.

“Kas var būt jaukāks par pavasari lauku sētā! Vidžina bezdelīgas, kladzina strazdu pāris, trušu mammas pūku ligzdās audzē mazuļus, kūtī rukšķina sivēni, melna telīte sauc pēc piena, vista perē cālīšus. Bet visskaļākās sarunas notiek aitu kūtī – tur vairāki desmiti raibu jēru mācās dzīves gudrības un tam visam līdzi seko kaķi un suņi. Vienai šādai dažādiem notikumiem pilnai dienai var būt liecinieks ikviens interesents!” aicina saimniece Gunta Kalniņa.

“Šis pasākums īpaši ir organizēts mākslas skolām kā vienas dienas izbraukuma plenērs, bet prieka pietiks arī pārējiem. Blakus nopietnām krāsu un formu studijām varēsim izpausties dažādās mākslas darbnīcās. No Piebalgas būs ieradies zemnieks Gunārs Ciekurznis, kurš nodarbojas ar vilnas un aitādu apstrādi. Viņš bērniem mācīs gatavot rokassprādzes. Iespējams, varēs apgūt arī filcētu aitiņu izgatavošanu. Būs arī māla darbnīca, kurā varēs veidot māla jēriņus. Es pati esmu iecerējusi jērus gatavot no siera masas. Ikvienam būs iespēja iepazīties ar lauku sētas iemītniekiem, garšaugiem un ārstniecības augiem, degustēsim arī dažādus lauku labumus. Būs arī jautras stafetes un spēles, kā arī andele, bet dienas nobeigumā saimniecības ozolājā, kas aug jau 20 gadus, tiks stādīti ozoli.”

G.Kalniņa stāsta, ka ir uzrunātas trīs mākslas skolas, bet gaidītas tiks vēl arī citas. Saimnieki aicina šajā dienā ciemos arī ģimenes ar bērniem.

“Šogad ļoti daudz uz saimniecību brauc ģimenes ar bērniem un vēlas izjust darbošanos lauku sētā un apskatīt dzīvniekus. Šī diena varētu būt lieliska iespēja arī ģimenēm ar bērniem izbaudīt dažādas aktivitātes,” saka G.Kalniņa.

Plašāku informāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 26437930 (Gunta). Interesenti tiek aicināti pieteikties līdz 13.maijam.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide