Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz sadarbības pašvaldību svētku koncertu

Gulbenes novada iedzīvotāji nākamsestdien, 15.novembrī, pulksten 18.00 Gulbenes kultūras centrā būs laipni gaidīti Gulbenes novada un tā Baltijas valstu sadarbības pašvaldību svētku koncertā „Baltija. Neatkarība. Sadarbība”.

„Šis ir “Baltijas ceļa” atceres gads. Arī gulbenieši bija daļa no “Baltijas ceļa” – brauca ar autobusiem, sajuta kopības garšu. Zīmīgi ir arī tas, ka Baltijas valstis ir dibinātas 1918.gadā. Kopīgie notikumi stiprināja Baltijas valstu sadraudzību. Un mūsu novads caur sadarbību ar Rietavu un Repinu turpina šo Baltijas tautu sadraudzību. Mūsu novada kolektīvi, jaunieši, seniori katru gadu dodas uz kaimiņvalstīm, sadarbojas, koncertē, mācās, iedvesmojās. Šādi mēs veidojam savu Baltijas ceļu. Un šī ir pirmā reize, kad mēs veidojam vienu kopēju koncertu, kurā vēlamies akcentēt to, kas mums ir kopīgs, kas atšķirīgs, kā dzīvo Lietuvā, kā dzīvo Igaunijā, kā pie mums – Baltijas viducī esošajā Latvijā. Šis koncerts ir kā ievads turpmākajai sadarbībai nākotnē,” stāsta Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna.


Pasākuma laikā izskanēs priekšsēdētāju svētku uzrunas, vizuāli būs iespēja ciemoties pie sadarbības partneriem. Koncertā būs redzami sadarbības pašvaldību – Gulbenes, Rietavas (Lietuva), Repinas (Igaunija) – mūziķu un dejotāju priekšnesumi nacionālās noskaņās.


Gulbenes novadu un reizē arī Latviju šajā kopkoncertā pārstāvēs bērnudārza bērni, kas dejos tautiskās dejas Jāņa Matisona vadībā, jauniešu deju kopa „Zelta rūsiņš”, senioru deju kopa “Vērdiņš”, dziedās Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas koris “Silver”, savus priekšnesumus sniegs Gulbenes mūzikas skolas audzēkne Beāte Leimane un klavieru duets Aleksis Pusts un Jānis Garans.


“Mēs gribam, lai šajā koncertā satiekas visas paaudzes un izskan gan latviešu dziesmas, gan dejas, gan arī skaņdarbi,” saka E.Siļķēna. “Aicinām visus nākt, baudīt, sajust un redzēt šo Baltijas valstu garšu!” Ieeja uz pasākumu – brīva.


Rietava ir Gulbenes novada sadarbības partnerpilsēta kopš 2006.gada, bet Repina – kopš 2008.gada.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide