Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz tikšanos ar biogrāfiskā romāna autoriem

Gulbenes bibliotēkā 7.aprīlī pulksten 17.00 interesenti aicināti uz tikšanos ar jaunā biogrāfiskā romāna "Čaks" autoriem Valdi Rūmnieku un Andreju Miglu. Grāmata ir tās autoru un izdevēju velte Aleksandra Čaka 110. dzimšanas dienai.

"Romāns ir aizraujošs stāsts par dzejnieka Aleksandra Čaka dzīvi, kurā radošie un intīmie piedzīvojumu savērpti ar kultūrvēsturiskajiem un politiskajiem notikumiem. Te lasītāji sastapsies arī ar dzejnieka laikabiedriem Eduardu Smiļģi, Jāni Sudrabkalnu, Niklāvu Strunki, Kārli Skalbi un liktenīgajām sievietēm, ieskatīsies Čaka dzīves nezināmās un mazzināmās dzīves lappusēs. Iepazīs skolas gaitas Aleksandra ģimnāzijā, piedzīvojumus Padomju Krievijā, piedalīšanos trakajās ēverģēlībās divdesmitajos gados," stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.  

V.Rūmnieks un A.Migla ir vairāku tautā populāru romānu un lugu autori. Atkārtotus izdevumus piedzīvojis romāns "Kuršu vikingi" - par kuršu dramatiskajiem piedzīvojumiem devītā gadsimta vidū. 2009.gadā apgādā "Zvaigzne ABC" izdots īpašs, krāšņi ilustrēts šī romāna izdevums pusaudžiem. Mākslinieks Agris Liepiņš. Romāns "Sveiks, jautrais Rodžer!", kas izdots 2004.gadā, veltīts Saksijas grāfam Moricam un viņa mēģinājumiem ieņemt Kurzemes hercogistes troni 1726.gadā.

 

V.Rūmnieks ir A.Čaka biedrības priekšsēdētājs, Čaka kopoto rakstu zinātniskā izdevuma, daudzu publikāciju un apceru par dzejnieku autors. Savukārt A. Migla, būdams Latvijas Radio režisors, sagatavojis A.Čaka nozīmīgāko darbu radiokompozīcijas, starp tām spilgto "Matīsa - kausu bajāra" radioiestudējumu 1991.gadā.

 

Pasākums notiek projektā "Rakstnieks - dzīves izjūta - lasītājs" ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Gulbenes bibliotēkas atbalstu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide