Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz tikšanos ar dramaturgu Jāni Jurkānu

Gulbenes bibliotēkā 24.aprīlī pulksten 19.00 viesos būs dramaturgs, rakstnieks un aktieris Jānis Jurkāns. Šajā pašā dienā pulksten 17.00 tikšanās ar J.Jurkānu notiks arī Litenes bibliotēkā.

J.Jurkāns savulaik bijis solists Rīgas Operetes teātrī, aktieris Drāmas (tagad - Nacionālajā) teātrī, Latvijas Valsts universitātes docētājs, strādājis Kultūras ministrijā. Kopš 1990.gada - vecākais redaktors apvienības "Latvijas kino" studijā "Trīs". Šobrīd vada Rakstnieku savienību.  

Lasītājiem J.Jurkāna vārds zināms no lugu krājumiem „Oāze" (1990), „Viņš taču ir muļķis!" (2001), lugām bērniem „Gliemezītis - riteņbraucējs" (2003), lugas „Vistas" (2004), romāna jauniešiem „Nirējs" (2004) un tā turpinājuma „Cita pasaule" (2009) sērijā „Lasītprieks".


"J.Jurkāna sociālpsiholoģiskās drāmas un sadzīves komēdijas daudzos rosina pārdomas par cilvēkiem, kas nevis dzīvo, bet nožēlojami veģetē. Līdzīgi kā šodienas dzīvē, arī lugu varoņu laiks ir pretrunām pārpilns," stāsta Gulbenes bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa.
Teātros iestudētas J.Jurkāna lugas "Dzērvīte", „Pulkstenis ar dzeguzi" , „Kolibri" , „Smilšu kūka", „Virtuss" un citas. Dramaturgs rakstījis arī lugas bērniem. Leļļu teātrī iestudētas lugas „Tika un Spilventiņa piedzīvojumi puķu pļavā" (kopā ar H.Paukšu), „Divkauja kosmosā", „Aizmirstā melodija" un citas.


"Vienu no J.Jurkāna lugas „Vistas" skatuviskajām versijām, kas ar dažādiem nosaukumiem iestudēta septiņos teātros, ar nosaukumu „Ku -kū!" Valmieras teātra sniegumā savulaik redzējuši arī gulbenieši. Ja atceramies, sižeta pamatā - intriga par svētdienas naktī nozagtām vistām un lielā izmeklēšana, ieprotokolējot pat mājputnu sevišķās pazīmes. Taču ne jau vistas ir tās, kas Debestiņu ģimenei visvairāk pietrūkst... Mīlestība ir palikusi pusratā, kašķu uguns nav apdzēšama, trūkums tup kā tupējis..."Un vai mēs spējam, vai mums pietiek laika paiet pretī viens otram? Kaut mazliet? Kaut retu reizi? Vai arī mēs slēpjamies aiz vārdiem, vārdiem, vārdiem..." raksta Jānis Jurkāns izrādes programmiņā," stāsta I.Krūmiņa.


Abi pasākumi notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda projektā „Meklējot atrastais. Rakstnieks Gulbenes novada bibliotēkā". Ieeja - brīva.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide