Aicina uz tikšanos ar Otto Ozolu

Gulbenes bibliotēkā Eiropas kultūras vakarā 7.februārī pulksten 18.00 viesosies rakstnieks un publicists Otto Ozols, politiskā piedzīvojumu romāna „Latvieši ir visur" autors.

"Rakstnieks savu romānu raksturo piecos vārdos - „dēku gabals, daudzslāņains kā āboļu kūka", bet Guntis Berelis apgalvo: „Šis kokteilis ir sprādzienbīstams!" Grāmata atklāj citu skatījumu uz Latvijas vēsturi un daudzām aktuālām tēmām, kā arī pauž citādu skatījumu uz PSRS sabrukumu un neatkarības atjaunošanu. Skarbi un tieši pamatota Zviedrijas vaina Latvijas ekonomiskajās problēmās.  

Romāna varonis lasītāju ved aizraujošā ceļojumā, kas aizsākas 1990.gadā un iepazīstina ar gudriem un ietekmīgiem cilvēkiem, ļaujot apzināties, ka „latvieši ir visur".

 

"Romāna sākumā Stokholmā slepus ierodas latviešu grupa, lai nolaupītu Zviedrijas karali. Pēc tam tiek nolemts prasīt izpirkuma maksu viena miljarda eiro apmērā, lai kompensētu zviedru banku nodarītos zaudējumus Latvijai. 2009.gada 23.septembrī Zviedrijā notika Holivudas cienīga laupīšana - maskās tērpti vīri, izmantojot helikopteru, nolaupīja vienu miljardu Zviedrijas kronu. Vai patiešām arī te bija iejaukti latvieši? Provokatīvā stilā rakstītais stāsts met izaicinājumu daudziem pieņēmumiem par Latvijai aktuālām tēmām," stāsta I.Krūmiņa.

 

O.Ozols ir autora pseidonīms. "Grāmatā aprakstītas diezgan asas politiskas lietas attiecībā uz vispārpieņemto, tāpēc gribas pasargāt savu normālā cilvēka reputāciju," pēc grāmatas iznākšanas paskaidro rakstnieks. Laika gaitā viņš kļuvis publiskāks, parādoties televīzijā, radio un drukātajos medijos. Šajā gadā viņu varam redzēt un klausīties LTV1 diskusiju klubā „100.panta preses klubs". Pēc neatkarības atgūšanas O.Ozols darbojies starptautiskajā biznesā, nomainot dzīvesvietu Vācijā, Krievijā un Somijā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide