Aicina uz tikšanos ar Ukrainas notikumu aculiecinieku

Gulbenes novada bibliotēka 20.oktobrī pulksten 18.00 aicina uz tikšanos ar grāmatas “Ukraina - dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija. Aculiecinieka stāsts” autoru žurnālistu Imantu Liepiņu.

“Eiromaidana revolūcija un Janukoviča gāšana, „zaļie cilvēciņi” un Krimas ieņemšana, karš Donbasā un dzīve terora apstākļos — “Neatkarīgās Rīta Avīzes” speciālkorespondents Imants Liepiņš bijis klāt visos Ukrainas notikumu mezgla punktos. Šogad izdotā grāmata par Ukrainu ir spilgta reportāža, kas lasītāju aizved gan uz barikādēm Neatkarības laukumā revolūcijas laikā, gan kaujās pie Doņeckas lidostas,” iepazīstina Gulbenes novada bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa.

 Viņa informē, ka tikšanās laikā žurnālists pastāstīs par savu pieredzi, esot klāt revolūcijā, par redzēto Ukrainas teritoriju okupācijā un iekarošanā, atklās arī detaļas, kas palikušas ārpus grāmatas. “I.Liepiņš ir gatavs atbildēt arī uz jautājumiem par Latvijas un Krievijas mediju telpu, piemēram, kā saprast un novērtēt mediju ziņas situācijā, kad agresīva kaimiņvalsts gatava apdraudēt arī Latviju,” stāsta I.Krūmiņa.

Šajā pašā dienā pulksten 14.30 tikšanās ar I.Liepiņu notiks arī Gulbenes 2.vidusskolā, kur žurnālists stāstīts par to, ko nozīmē darbs un karjera medijos, vai ir vērts izvēlēties šādu profesiju, kas jāzina par mācībām un augstāko izglītību, par piemēru ņemot darbu Ukrainā. Saruna būs arī par dokumentālo, uz faktiem balstīto literatūru (creative non-fiction): biogrāfijām, populārzinātnisko literatūru, vēstures grāmatām un tamlīdzīgi, kas ir liela daļa no mūsdienu literatūras.

 Imants Liepiņš ir žurnālists ar 15 gadu stāžu. Viņš strādājis vadošajos Latvijas medijos. Ilgus gadus ir starptautiskās vārda brīvības organizācijas “Reporters Sans Frontieres” līdzstrādnieks Baltijas valstīs. Viens no nedaudzajiem pasaules žurnālistiem, kas ticis akreditēts gan Janukoviča laika Ukrainā, gan vienlaikus Eiromaidanā un pie Doņeckas “tautas republikas” separātistiem.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide