Aicina vērot putnus

Litenē 3.oktobrī notiks putnu vērošanas pārgājiens. Tas ir saistīts ar ikgadējām Putnu dienām, kas arī šogad ilgs divas dienas.

“Vērosim absolūti visus putnus, jo turpinās putnu migrācija. Liela daļa putnu jau ir devušies projām, bet tagad ir aktīva ūdensputnu migrācija. Domāju, ka labi varēsim redzēt, kā aizlido zosis. Pilnīgi iespējams, ka vairāk nekā desmit tūkstoši zosu oktobra pirmajās dienās pārlidos arī Gulbenes pilsētu. Ūdensputnu migrācija galvenokārt notiek naktīs. Šie putni ir pēdējie, kas aizlido,” stāsta Latvijas Ornitoloģijas biedrības Litenes vietējās grupas vadītājs Elvijs Kantāns.

Interesentiem tikšanās būs pulksten 9.00 pie bijušās Litenes mežniecības. “Pārgājiens ilgs līdz pulksten 13.00, tā laikā apsekosim Litenes muižas parku un apkārtējos laukus,” piebilst ornitologs.

Līdz šim ar abām Putnu vērošanas dienām saistītie pasākumi notikuši Litenes pagastā, bet šogad E.Kantāns 4.oktobrī izlēmis iziet ārpus Litenes pagasta un Gulbenes novada robežām, tāpēc šajā dienā putnu vērošanas pārgājiens notiks arī Jaunpiebalgā.  

Ieteicami gumijas zābaki un laika apstākļiem piemērots apģērbs. “Tiksimies pie Jaunpie-balgas pagasta pārvaldes Gaujas ielā 4 pulksten 10.00. Pārgājiens ilgs līdz pulksten 14.00. Tā laikā apsekosim Gaujas krastus un apkārtējos laukus. Ieteicami gumijas zābaki un laika apstākļiem piemērots apģērbs. Interesenti var zvanīt un pieteikties pa tālruni 26264611,” atgādina E.Kantāns.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide