Aktualizējot piemirsto: Mākslas dienas Gulbenē

Apvienojot skaņu un krāsu romantisma tematikas ietvaros, ar piecu pasākumu kopumu Gulbenes Mākslas un mūzikas skolas, kā arī citas sadarbības iestādes no 19.aprīļa līdz 2.maijam Gulbenē “iedarbinātas” nedaudz piemirstās Mākslas dienas. Pasākumu kulminācija par romantisma tēmu tiks piedzīvota mākslas un mūzikas skolas kopprojektā - koncertā un izstādē 27.aprīlī Gulbenes kultūras centrā.

Mākslas dienas Gulbenē sākās 19.aprīlī, kad bibliotēkā atklāja Sandras Dikmanes laikmetīgā romantisma fotostāstu par vācu mākslinieka Anselma Kīfera (Anselm Kiefer) darbu retrospekciju Parīzē “Pelnu puķes Parīzē. 2016.gads”. Kīfers ir viens no veiksmīgākajiem un slavenākajiem mūsdienu māksliniekiem, kura darbi pārsteidz ar domu un satura blīvumu, glezniecībā izmantojot netipiskus materiālus - pelnus, sažuvušus augus, trauku atlūzas un citus priekšmetus. Savukārt šodien, 20.aprīlī, mākslas skolā un bibliotēkā Latvijas valsts arhīva speciālists Guntis Švītiņš vedīs romantiskā jūras braucienā “Tabago eksotika. Toreiz un tagad”.

Mākslas dienu kulminācija tiks piedzīvota ar mākslas un mūzikas skolu kopprojektu - izstādi “Zirgi, puantes un arfa” un koncertu „Pavasara ilgas” 27.aprīlī Gulbenes kultūras centrā. Koncertā apmeklētāji ar romantismu iepazīsies caur dažādām muzikālām variācijām, piedaloties ne vien Gulbenes mūzikas skolas audzēkņiem un skolotājiem, bet arī Juglas mūzikas skolas skolniecēm ar romantismam raksturīgā stīgu instrumenta arfas spēli un Horeogrāfijas vidusskolas baletdejotājām. Mūzikas skolas direktore Ilona Matīsa sola, ka romantisms aptvers plašu muzikālo spektru - no šūpuļdziesmas līdz uguns dejai, no romantiskām pārdomām līdz Dieva slavinājumam, no latviešu līdz pat Austrum- un Rietumeiropas romantismam.

Savukārt mākslas skola piedāvās dažādus eksperimentus un interpretācijas par romantismu mākslā. Piemēram, attēlojot mūziku vai mēģinot atainot attieksmi pret vienu no romantisma simboliem – zirgiem. Iezīmējot šī gada novada svētkus Jaungulbenē, pasākuma ietvaros fotogrāfe Daina Ozola (Rīga) stāstīs par Jaungulbenes muižas pils interjeru un fon Tranzē-Rozeneka gleznu kolekcijām.

Turpinot fotogrāfes Ozolas lekciju, no 28.aprīļa ikvienam interesentam būs iespējams iepazīties ar fotoizstādi par Jaungulbenes muižas pili un fon Tranzē-Rozeneku dzimtu Gulbenes Mākslas skolas 2.stāvā. Savukārt nosacīti noslēdzot Mākslas dienu pasākumu kopumu Gulbenē, pilsētā ar režisora Vara Piņķa redzējumu par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu (1911-1940) 2.maijā Gulbene kultūras centrā būs iespējams skatīt izrādi “Padegs un Padegs”.

Mākslas dienas Gulbenē:

20.aprīlī Latvijas valsts arhīva speciālista Gunta Švītiņa lekcija-stāsts “Tabago eksotika. Toreiz un tagad” Gulbenes Mākslas skolā (plkst. 15:00) un Gulbenes novada bibliotēkā (plkst. 18:00).

27.aprīlī plkst. 18:00 Gulbenes kultūras centrā - koncert-izstāde “Zirgi, puantes un arfa”.

Gulbenes Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes atklāšana

Fotogrāfes Dainas Ozolas (Rīga) stāsts par Jaungulbenes pils vēsturi

Gulbenes mūzikas skolas un Juglas mūzikas skolas audzēkņu koncerts “Pavasara ilgas” 

No 28.aprīlī Gulbenes mākslas skolas 2.stāvā apskatāma fotoizstāde par Jaungulbenes muižas pili un tās saimnieku fon Tranzē-Rozeneku dzimtu.

2.maijā plkst. 17:30 Gulbenes kultūras centrā - izrāde “Padegs un Padegs”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide