Alūksnē - Liepājas Simfoniskais orķestris un Vestards Šimkus

2.novembrī plkst. 19.00 Alūksnes Kultūras centrā ar koncertu “Ģēnija jaunība” uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, kā arī izcilais pianists Vestards Šimkus.

Koncertā izskanēs trīs Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna un Ludviga van Bēthovena jaunības gadu meistardarbi, kurus noteikti spēs novērtēt ikviens mūzikas cienītājs.

Programmā:

J. Haidns – 1.Klavierkoncerts (Do-mažorā)


V. A. Mocarts – 1.Klavierkoncerts (Fa-mažorā)


L. van Bēthovens – 1.Simfonija (Do-mažorā)


Šos skaņdarbus caurvijošais vieglums, svinīgums, harmonija un optimisms ir spilgts apliecinājums komponistu talantam radīt mākslas šedevrus savas komponistu karjeras pirmsākumos, kā arī ļauj saskatīt katram komponistam piemītošās stila nianses.


Ģeniālu komponistu meistardarbi, izcili izpildītāji Liepājas Simfoniskā orķestra un Vestarda Šimkus veidolā – vakars solās būt patiesi skaists un iedvesmojošs.


Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) ir vecākais orķestris Baltijas valstīs (pirmsākumi meklējami 1881.gadā), kā arī šobrīd vienīgais profesionālais orķestris ārpus Rīgas. LSO ir viens no Latvijas un Baltijas labākajiem orķestriem, kas piedalījies vairākos mūzikas ierakstos, saņēmis neskaitāmus apbalvojumus un koncertējis visā pasaulē.


Vestards Šimkus ir pasaules līmeņa pianists, vairāku starptautisku konkursu laureāts, kritiķu un klausītāju mīlēts mākslinieks. Pēdējo gadu laikā Vestards sācis mūziku komponēt arī pats un ļoti iespējams, ka mēs esam aculiecinieki cilvēkam, kurš pasaules mūzikas vēsturē ieies kā ģeniāls pianists un komponists...


Jāpiebilst, ka Vestardam Šimkus šī būs jau trešā uzstāšanās reize Alūksnes Kultūras centrā un viņš pats par viesošanās reizēm Alūksnē saka tā: “Skaista un sakopta pilsēta, lieliska koncertzālē, pasaules līmeņa koncertflīģelis un atsaucīga publika – Alūksnē vienmēr ir patiess prieks atgriezties.”


Biļetes nopērkamas Alūksnes Kultūras centra kasē, kā arī visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide