Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnē svinēs Muižas parka svētkus

Sestdien, 25. februārī, Alūksnes Muižas parka svētku apmeklētāji varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs, tostarp netradicionālo sniega braucamrīku un slēpotāju parādē, bet vakarā vērot snovborda šovu.

Vairākās no Alūksnes Muižas parka svētku aktivitātēm ikviens dalībnieks individuāli vai komandā varēs iesaistīties un rezultātā nopelnīt arī kārotas balvas. Svētki no rīta sāksies ar sniega skulptūru veidošanas sacensībām, bet, ja laika apstākļi nebūs piemēroti skulptūru veidošanai, dalībnieki sniegā veidos zīmējumus.  

Pasākumā notiks netradicionālo sniega braucamrīku konkurss - nobrauciens. Potenciālie dalībnieki var izpaust savu radošo izdomu, gatavojot savdabīgus pašdarinātus braucamrīkus, kas darbināmi tikai ar cilvēka spēku un arī spētu nobraukt no kalniņa.

 

Netradicionāli sniega braucamrīki dos vietu slēpošanai, jo notiks arī netradicionālo slēpotāju konkurss - parāde, kuras dalībniekiem jācenšas interesanti parādīt slēpošanas un slēpju attīstību daudzu gadu garumā, akcentējot izmantojamo inventāru un ietērpu.

 

Ģimenes ar bērniem, nākot uz pasākumu, droši var ņemt līdzi ragaviņas, jo parka teritorijā būs iespēja sacensties ragaviņu vilkšanā. Hokeja cienītāji uz parka dīķīšiem varēs uzspēlēt netradicionālo hokeju, kura spēlēšanā slidas nebūs vajadzīgas.

 

Ledus skulptūru darbnīcā pie Alūksnes Jaunās pils varēs gan vērot, kā no ledus top profesionāļu roku darinātas skulptūras, gan arī iesaistīties ledus skulptūru veidošanā. Savukārt uz Alūksnes ezera ledus notiks autovadīšanas prasmju uzlabošanas pasākums „Alūksnes aplis".

 

Pasākuma apmeklētāji varēs sasildīties pie ugunskuriem, iedzert karstu tēju, ieturēt sildošu, īsti latvisku maltīti svaigā gaisā un pat paši izcept maizīti! Būs iespēja nofotografēties improvizētā sniega fotosalonā, bet ziemas romantiku varēs tvert, vizinoties zirga pajūgā. Bērniem būs iespēja rotaļāties sniega pilsētiņā pie Jaunās pils, savukārt pilī ikviens apmeklētājs varēs iemalkot karstu tēju vai karstvīnu, kopā ar baronu pāri, muižas ļaudīm un amatniekiem aplūkot muzeja ekspozīcijas, klausīties pils muzikantu melodijās, parakstīties īpašā baronu viesu reģistra listē, iesiet laimes mezglu kopīgi veidotā audeklā, vērot kino, dejot polonēzi, spēlēt galma spēles.

 

Apmeklētāji varēs piedalīties spēlē „Alūksnes leģenda", kur savācot visus leģendas fragmentus, saņems pārsteiguma balvu. Vakarā pulksten 17 visas ziemas dienas aktivitātes noslēgsies Tempļakalnā, kur notiks snovborda šovs.

 

Alūksnes Muižas parka svētki notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projekta „Alūksnes Jaunās pils kompleksa ēku un muižas parka objektu rekonstrukcija" ietvaros.

 

Vairāk par Alūksnes Muižas parka svētkiem lasiet www.aluksne.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide