Alūksnē uzstāsies Jošo Stefana trio 2

4.martā pulksten 17.00 Alūksnes Kultūras centrā uzstāsies pasaules līmeņa mākslinieks – ģitārists Jošo Stefans (Vācija), kura maģisko ģitārspēli raksturo pārsteidzoša muzikalitāte un melodijas, kurās dzirdamas iezīmes no klasiskās, flamenko, roka, džeza un unikālās čigānu džeza (gypsy-jazz) mūzikas.


Jošo Stefans (Joscho Stefan) pievērsies ģitārai 6 gadu vecumā, kad viņa tēvs, vietējās grupas mūziķis, iemācīja viņam spēlēt savu repertuāru. Tam sekoja ģitārspēles apguve mūzikas skolā un interese par rokmūziku, džezu un citiem mūzikas stiliem. 13 gadu vecumā Jošo pirmo reizi dzirdēja leģendārā džeza ģitārista Džango Reinharda (Django Reinhardt) dziesmu ierakstus. Šī muzikālā satikšanās uz jauno Jošo atstāja pārsteidzošu iespaidu un noteica arī turpmāko muzikālo virzienu, iedvesmojot pašmācības ceļā izzināt, apgūt un attīstīt izpildījuma meistarību un virtuozitāti.


Kā par šī mākslinieka atklāšanu saka pats Jošo: “Džango spēlē atradu visu – roku, džezu, klasiku, flamenko – visu, kas man tik ļoti patika un aizrāva citos stilos. Melodija, ritms, idejas. Tas bija lieliski!”


Šobrīd Jošo Stefans tiek uzskatīts par vienu no pasaules labākajiem ģitāristiem – mākslinieka individuālais skanējums ir jaudīgs, tīrs, plūstošs. Tas ne tikai iemieso Džango aizsākto čigānu džeza stilu, bet arī interpretē to visaugstākajā līmenī, aktīvi paplašinot tā robežas. Ikviens šī mākslinieka koncerts paliek prātā ar apbrīnojamo ģitārspēli, Jošo brīnišķīgo melodijas izjūtu un dvēselisko izpildījumu.


Jošo Stefans Latvijā viesosies pirmo reizi un ar savu trio uzstāsies trīs ekskluzīvos koncertos: Latvijas Radio 1.studijā Rīgā, koncertzālē “Gors” Rēzeknē un Alūksnes Kultūras centrā.


Biļetes nopērkamas Alūksnes Kultūras centrā, kā arī visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

TOM

Dzirkstelei-CIKOS 17VAI 19 . Divi raksti, divi laiki?

pirms 3 gadiem, 2018.02.27 12:52

DZ

Koncerts notiks 17.00!

pirms 3 gadiem, 2018.02.28 10:14

Kultūra un izklaide