Alūksnieši iestudē mūsu “Bibliotēkas stāstiņus” 3

Pēc Ivetas Krūmiņas stāstu motīviem Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris “Slieksnis” ir iestudējis un jau nodevis skatītāju vērtējumam izrādi “Bibliotēkas stāstiņi”.

Gulbenes bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja I.Krūmiņa, kura pati arī piedalījās izrādes pirmizrādē, saka, ka izrāde ir lieliska.


“Tā ir eksperiments! Parasti teātra izrādes notiek kultūras namos uz skatuves, bet šī izrāde notiek tieši bibliotēkā. Šī izrāde nav tikai par to, cik lasītāji un cilvēki ir atšķirīgi, bet arī cik atšķirīgi ir temperamenti, cik atšķirīga ir uzvedības kultūra, saskarsmes kultūra. Stāsts ir arī par to, ka bibliotēkas darbinieka ikdiena nav tik vienkārša, kā varbūt šķiet tiem, kuri uz bibliotēku nenāk. Tas viss ir kā ilustrācija,” stāsta I.Krūmiņa. “Visi šie stāstiņi ir atrodami manā stāstu grāmatā “Kaut ko labu!”, kura tika izdota 2010.gadā, un tajā ir 10 gadu laikā pierakstītie stāsti. Šī izrāde ir veidota pēc šo stāstu motīviem, klāt pieliekot vēl arī dažus citus dialogus. Lielisks režisores Daigas Bēteres darbs!” atzīst I.Krūmiņa.


D.Bētere “Alūksnes ziņām” atzīst, ka nereti cilvēkiem ir priekšstats, ka bibliotēkās nekas nenotiek un tur vienmēr valda klusums, taču tā nebūt nav.


“No malas liekas, ka bibliotēkā ir absolūts klusums un viss rit ļoti mierīgi. Jāatzīst, ka uz bibliotēku iet diezgan maz cilvēku un arī mūsu aktieri, kad mēģinājām, pirmo reizi redzēja Alūksnes bibliotēku pēc remonta. Aktieri katrs nolīda savā stūrītī un klusiņām kaut ko lasīja. Bibliotēkā notiek daudz kas un tā nav vieta, kur kāda tante tikai sēž aiz datora un dala grāmatas. Uz bibliotēku nāk dažādi cilvēki, un, kā izteicās pati stāstu autore Iveta, bibliotekāram jābūt arī gluži kā psihologam,” teic D.Bētere.


Plānots, ka 7.februārī šo izrādi varēs novērtēt arī Gulbenes bibliotēkā autentiskā vidē.


“Taču aktieri ir ļoti jauki iedzīvojušies arī Alūksnes bibliotēkā, un es domāju, ka šo izrādi varēs rādīt daudzās bibliotēkās. Man kā autorei ir patīkami, ka mani stāsti ir uzrunājuši alūksniešu režisori, bet es arī redzu, ka tas ir lielisks projekts, kas popularizēs bibliotēku darbu. Es ticu, ka, izrādot šo darbu tieši bibliotēkās, bibliotēkas piesaistīs sev cilvēkus, kas līdz šim tur varbūt nemaz nav bijuši. Izrāde notiek nepiespiestā gaisotnē. Izrādes apmeklētāji ir atnākuši uz bibliotēku, sēž pie galdiem, lasa žurnālus, šķirsta grāmatas. Ļoti patīkami, ka šajā vidē iedzīvojas arī aktieri, kuri daudz neatšķiras no ierindas apmeklētājiem un izrādes gaitā tas viss ļoti jauki saplūst kopā,” saka I.Krūmiņa.


Mūsu bibliotēkā ir plānotas divas vai trīs izrādes dienā ar nelielu apmeklētāju skaitu (līdz 30 skatītājiem), lai saglabātu izrādes formātu, kad skatītājs ir atnācis uz bibliotēku arī kā lasītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Zina

" kāda tante tikai sēž aiz datora un dala grāmatas"
Lai Tev, Iveta, izdodas atvērt acis tiem, kuri to redz tikai šādi.

pirms 6 gadiem, 2015.01.04 14:42

!!!

Malaci Alūksnieši. Mums daudz jāmācās vēl, lai tiktu l';idz viņu līmenim kultūrā

pirms 6 gadiem, 2015.01.04 15:12

Jurs

Es esmu alūksnietis, bet, manas domas par biblioteku, labākā nozīmē, nosliecas uz Gulbeni! Daiga Bētere ar "Slieksni" gan ir augstā līmenī!

pirms 6 gadiem, 2015.01.04 21:48

Kultūra un izklaide