Amatiermākslas kolektīvi atsāk sezonu 5

Septembra beigas un oktobris ir tas laiks, kad Gulbenes pilsētas kultūras centra, kā arī pārējo novada kultūras iestāžu amatiermākslas kolektīvi sāk jauno darba sezonu. Dažviet amatiermākslas kolektīvu skaits ir papildinājies ar jauniem kolektīviem, dažviet sarucis, dažviet kolektīvi ir nedaudz mainījušies.

Gulbenes kultūras centrā jau pavisam drīz uz pirmo mēģinājumu kopā sanāks 25 amatiermākslas kolektīvi.

“Kultūras centrā pagaidām nav skaidrs, kāda būs senioru kora “Atbalss” nākotne, jo šim kolektīvam ir vajadzīgs skaitliskais papildinājums. Lai piedalītos koru skatēs, jāņem vērā, ka arī senioru koriem prasības ir ļoti augstas. Šim kolektīvam aktuāls jautājums ir arī diriģents, jo diriģente Ligita Plešanova-Jarusova senioru kori šajā sezonā nevadīs. Gan skaitliskais sastāvs, gan vadītājs vienlīdz aktuāla problēma ir arī senioru vīru vokālajam ansamblim “Namejs”,” ar situāciju iepazīstina Gulbenes kultūras centra direktora vietniece mākslinieciskajos jautājumos Ineta Meldere. Tomēr pagaidām tas vēl nenozīmē, ka minētie un arī citi senioru kolektīvi nepastāvēs. 

Viņa min arī iepriecinošus faktus, jo kultūras centrā jau pagājušajā nedēļā pirmajā mēģinājumā sanāca kopā pirmsskolas vecuma bērnu tautisko deju grupas vairāk nekā četrdesmit dalībnieki. Ar viņiem strādās deju pedagoģe Zane Meiere no Balviem.


Šajā sezonā  5.oktobrī kopā sanāks interesentu grupa “Darini savu tautastērpu”, ar kuru strādās Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” vadītāja Biruta Akmentiņa un meistares Maiga Dolgā un Aija Auzāne. Tas nav jauns kolektīvs, bet šajā sezonā ir paredzēts, ka tautastērpam ir jābūt gatavam.

Darbu turpinās arī vidējās paaudzes, jauniešu un bērnu deju kopas, jauktais koris “Harmonija”, pūtēju orķestris, ar jaunām izrādēm priecēs Gulbenes Tautas teātris, jaunas dziesmas apgūs bērnu popgrupas “Pipari” trīs vecuma grupas, darbosies bērnu vokālā studija, jauniešu teātra studija un bērnu teātris. Jaunās vadītājas Spulgas Upānes vadībā strādās senioru līnijdeju grupa “Leno”.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Dans

Vai Gulbenē nav iespējas mācīties balles dejas.?

pirms 4 gadiem, 2016.09.25 10:15

Kika

Laikam vienīgie novada amatieru kolektīvi, kas atsāks darbību, ir Gulbenes kultūras centrā. Pārējie būs miruši dabīga nāvā vai arī tik maznozīmīgi, ka tos novada laikrakstam nev vērts pieminēt.

pirms 4 gadiem, 2016.09.25 14:56

pašdarbnieks

deju pedagoģe Zane Meiere no Balviem, pašiem ideāli kolektīvu vadītāji, ar nožēlu , ka EDĪTE no Balviem aicina vadītāju

pirms 4 gadiem, 2016.09.25 21:47

Kas par kolosālu sabata bildi! Māca levitāciju un citas viedās zinības.

pirms 4 gadiem, 2016.09.27 11:26

Kultūra un izklaide