Amatierteātri – augstu novērtēti 3

Valstī norit Latvijas amatierteātru iestudējumu skate “Gada izrāde 2017”, kā arī Ādolfa Alunāna darbu iestudējumu skate, gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku amatierteātru programmai.

Nacionālā kultūras centra publiskotā informācija liecina, ka Gulbenes Tautas teātris ar Ādolfa Alunāna lugas „Mūsu pokāls” iestudējumu (režisore Edīte Siļķēna) ieguva 43 punktus un I pakāpi. Lizuma amatierteātris „Daiva”, rādot Reja Kūnija lugas „Bīstami – sieva!” iestudējumu (režisore Solveiga Vilka) saņēma 40 punktus un I pakāpi.

Stāmerienas amatierteātris “Spēle” un Litenes amatierteātris „Nebēdnieki” ar Ādolfs Alunāns lugas „Seši mazi bundzenieki” iestudējumu (režisore Ilvita Kļaviņa) ieguva vērtējumu ar 39 punktiem un II pakāpi.

Beļavas amatierteātris „Mistērija” ar Leldes Stumbres lugas „Kalnu Tāle” iestudējumu (režisore Jolanta Zirne) saņēma 36 punktus un II pakāpi. Ozolkalna amatierteātris „Spēlmaņi”, kas rādīja Rafija Šarta lugas „Manu sievu sauc Moriss” savu versiju (režisors Jānis Skopans) saņēma 20 punktus.

Labi skatē ir veicies kaimiņu novada kolektīviem. Tā U.Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris ar Džona Patrika lugas „Augstākais bauslis” iestudējumu (režisore Daiga Bētere) arī ieguva 43 punktus un I pakāpi. Tāpat – arī Ausekļa Limbažu teātris, rādot Mati Unta lugas „Čārlija krustmāte” (režisore Inta Kalniņa) iestudējumu. Balvu neredzīgo cilvēku teātra kopa „Redzēt ar sirdi”, kas skatē parādīja pēc Selmas Lāgerlēvas darba motīviem tapušo izrādi „Bēgšana uz Ēģipti” (režisore Vaira Resne) saņēma vērtējumu ar 42 punktiem un I pakāpi. Vēl izcilāki sasniegumi ir Smiltenes Tautas teātrim, kas ar Ladislava Fodora darba „Pildspalva” iestudējumu (režisors Agris Māsēns) ieguva 47 punktus un A vērtējumu. Valkas pagasta amatierteātris „Rūdis”, kas iestudēja Andras Neiburgas darbu „Stum, stum” (režisore Evija Smane) ieguva 45 punktus un A pakāpi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Maija

Edīt, apsveicu ar kārtējo lieliski paveikta darba augsto novērtējumu! Ļoti priecājos, ka mums esat:)

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 14:17

Kultūra un izklaide