Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatierteātriem - labs sniegums 6

Gulbenes novada Gada izrādes godā - rancēniešu "Īsa pamācība mīlēšanā"
"Teātris ir augstākā instance dzīves jautājumu risinājumam," tā par teātri savulaik teicis rakstnieks un filozofs Aleksandrs Hercens. To apliecināja arī Gulbenes novada amatierteātru skate, kas pagājušajā sestdienā notika Gulbenes kultūras centrā un Lejasciema kultūras namā. Skatē piedalījās seši amatierteātri. Vairāk foto šeit.

Režisors Valdis Lūriņš no Rīgas jau vairākus gadus skatē vērtē Gulbenes novada amatierteātrus, tāpēc viņam ir iespējams salīdzināt to meistarību. Pēc šīs skates viņš atzina, ka visi kolektīvi ir strādājuši labi. V.Lūriņš pozitīvi vērtēja ne tikai aktieru meistarisko izaugsmi, bet arī kolektīvu daudzskaitlību un to, ka notiek aktīva darbība.

"Ļoti jauka gaisotne valdīja skates noslēgumā, kas šoreiz notika Lejasciema kultūras namā. Prieks, ka arī šādā brīdī aktieri un režisori ir kopā, ka cits citu atbalsta un neslēpj prieku par otra darbu. Ar izrādēm ir tā, ka vienā sezonā tā ir ne tik veiksmīga, bet jau nākamajā gadā - pat ļoti veiksmīga. Manuprāt, brīnišķīga izrāde "Īsa pamācība mīlēšanā" pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem bija Rankas amatierteātrim "Rameka", kas bija arī režisora Jāņa Skopana diplomdarba izrāde. Tajā viss bija ļoti rūpīgi izstrādāts," vērtē Gulbenes Tautas teātra režisore žūrijas komisijas locekle Edīte Siļķēna.

 

Rankas amatierteātra "Rameka" izrāde "Īsa pamācība mīlēšanā" tika nominēta par Gulbenes novada Gada izrādi. Kolektīvs saņēma 1.pakāpes diplomu. Nākamā gada pavasarī "Rameka" var piedalīties Gada izrādes atlases reģiona skatē. Par "Zelta aktieri" šajā izrādē atzina Rozālijas lomas atveidotāju Janu Keibenieci. Titulu "Zelta aktieris" piešķīra Gulbenes Tautas teātra aktieri, bet dāvanas sarūpēja ziedu salona "Kolāža" vadītāja Ailita Brezinska, kā arī "Oriflime" neatkarīgā skaistuma konsultante - direktore Maija Āboliņa. Interesanti, ka režisors J.Skopans izrādi, kas bija iestudēta kā brīvdabas izrāde, veiksmīgi bija piemērojis skatuvei. Tas pierādīja, ka labu lugu var izrādīt jebkādos apstākļos," saka novada amatierteātru koordinators Edijs Frīdenbergs.

 

Skatē 1.pakāpes diplomu saņēma arī Lizuma amatierteātra "Daiva" (režisore Solveiga Vilka) izrāde "Savedēji". "Zelta aktieris" - Juris Ločmelis par Vidvuda Rudzīša lomu. Arī Lejasciema amatierteātra "Paradokss" (režisore Ineta Krastiņa) izrādei "Atjautīgā aukle" - 1.pakāpes diploms. "Zelta aktrise" - aukles Dorotejas lomas atveidotāja Sandra Brieže.

 

Skati atklāja Jaungulbenes amatierteātris ar Hermaņa Paukša 30 minūtes garo izrādi "Skatītāji", kas tapusi režisores Ilvitas Kļaviņas vadībā. Kolektīvs skatē piedalījās pirmo reizi un godam izturēja ugunskristības, saņemot 2.pakāpes diplomu. "Zelta aktieris" - Normunds Blauvs par Ūdenspārdevēja lomu. "Jaungulbenē reizē ar kultūras dzīves organizatori ir ienākušas arī kultūras aktivitātes. Kultūras darbs tur notiek ciešā sadarbībā ar pagasta pārvaldi. Par to ir liels prieks," saka E.Siļķēna.

 

2.pakāpes diploms - arī Stāmerienas amatierteātrim "Spēle" (režisore Ilvita Kļaviņa) par izrādi "Visi radi kopā". "Zelta aktrise" - Aiva Rēdere par Dosjas lomu. Litenes amatierteātrim "Nebēdnieki" (režisore Sarmīte Locāne) par izrādi "Žņaudzavas zelts" - 2.pakāpes diploms. "Zelta aktieris"- Kaspars Gusts par Šokta lomu.

 

Vairāki kolektīvi diemžēl skatē nepiedalījās dažādu iemeslu dēļ. "Arī tad, ja nepiedalās, vajadzētu rast iespēju pavērot citu sniegumu, jo tā ir iespēja daudz ko mācīties un veicināt savu izaugsmi, piebilst E.Siļķēna.

 

Tagad novada amatierteātri turpina gatavoties starptautiskajam amatierteātru festivālam "Hepenings 2011" un gatavojas novada svētkiem, kas jūnijā notiks Druvienas pagasta "Silmaču" estrādē.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

agnese

Jo mazāk kolektīvi, jo šī konkurences cīņa nav tik stīva.

pirms 9 gadiem, 2011.05.02 23:47

Juris

Jā, ir jau jauki, ka kolektīvi rādās, bet vēl svarīgāk ir, ka kolektīvs vispār darbojas. Un dažs labs kolektīvs jau pagājušajā gadā parādija 2 izrādes, ne tikai vienu ;))) Tā kā arī ar rezervi šim gadam. Lai veicas visiem skauģiem un labvēļiem.

pirms 9 gadiem, 2011.05.02 23:27

zane

tiem, kas nepiedalijās jāņem nost finansējums, nav godīgi...

pirms 9 gadiem, 2011.05.02 20:23

Kultūra un izklaide