Apbalvo konkursa “Sniegpārslu brīnumu radot” uzvarētājus 6

Pašvaldība arī šogad, aicinot ikvienu iesaistīties un radīt skaistu un krāšņu rotu savā pilsētā, savā pagastā, organizēja konkursu “Sniegpārslu brīnumu radot.” Vakar notika šī konkursa apbalvošanas pasākums.

Konkursa nolikumā noteiktajā termiņā tika saņemti pieteikumi par 38 objektiem. Vērtēšanas komisija pieteiktos objektus vērtēja, iedalot tos četrās kategorijās: privātmāju noformējums; daudzdzīvokļu dzīvojamo māju noformējums; uzņēmumu un citu sabiedrisko ēku noformējums; valsts un pašvaldības iestāžu noformējums. Konkursam pieteiktie objekti tika vērtēti, ņemot vērā  noformējuma atbilstību Ziemassvētku un Jaungada specifikai un noskaņai; noformējuma idejas oriģinalitāti un kompozīciju; vizuālo kopainu; noformējuma saderību ar ēkas arhitektūru un apkārtējo vidi.

Uzvarētāji – gan pilsētā, gan pagastos
Kategorijā “Privātmāju noformējums” 1.vieta tika piešķirta Ingai Naglei par privātmājas Lejasciema pagastā ar nosaukumu “Kalmes” noformējumu. 2.vietu komisija piešķīra Normundam Kalniņam par privātmājas “Dārzi 5” Rankā noformējumu. 3.vieta - Līgai Žohovai par privātmājas Blaumaņa ielā 4, Gulbenē, noformējumu. Kategorijā “Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju noformējums” komisija ir nolēmusi piešķirt divas 2.vietas un 3.vietu. Dalītu 2.vietu iegūst daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Rīgas ielā 39 un daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Nākotnes ielā 2/5.  3.vieta piešķirta daudzdzīvokļu dzīvojamajai mājai “Stāķi 16” (Stāķi, Stradu pagasts). Kategorijā “Uzņēmumu un citu sabiedrisko ēku noformējums” par uzvarētāju atzīts uzņēmums SIA “Privātais” par loga Rīgas ielā 28, Gulbenē, noformējumu. 2.vieta - ziedu salonam “Orhideja” Kalpaka ielā 27a un 3.vieta - ziedu salonam “Saulespuķe” Ozolu ielā 3a. Kategorijā “Valsts un pašvaldības iestāžu, teritoriju noformējums” par skaistāk izrotāto komisija atzinusi Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestādi “Pienenīte”. 2.vieta piešķirta Gulbenes mākslas skolai un 3.vieta - Gulbenes kultūras centram. Uzvarētāji katrā kategorijā tika apbalvoti ar naudas balvām. Par 1.vietu tika piešķirti 150 eiro, par 2.vietu – 100 eiro un par 3.vietu – 75 eiro.

Piešķir arī pārsteiguma balvas
Komisija nolēmusi piešķirt arī pārsteiguma balvas Ivitai Putniņai par teritorijas Rīgas ielā 62 noformējumu, daudzdzīvokļu dzīvojamajai mājai “Šķieneri 10” (Šķieneri, Stradu pagasts) par piegulošās teritorijas noformēšanu, Gulbenes novada valsts ģimnāzijai par arhitektūras vērtību izcelšanu, Lejasciema pagasta pārvaldei par Lejasciema pagasta centra teritorijas noformējumu un Ingai Naglei par ieguldījumu Gulbenes novada vizuālā tēla veidošanā. Konkursa vērtēšanas komisijai bija tiesības vērtēt arī konkursam nepieteiktos objektus, ja to noformējuma izpildījums rada īpašu Ziemassvētku noskaņu un ir mākslinieciski augstvērtīgs. Komisijas uzmanību piesaistīja arī Māra Tukiša ēkas Rankas pagasta “Gaujas Luķēs” noformējums, Vecgulbenes muižas teritorija un Ineses Rubenes dzīvojamās mājas “Celmiņi 1” Beļavas pagastā noformējums.

Visi objekti saņēma Pateicības rakstus.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

iedzīvotāja

Cienījamie žūrijas locekļi! Parūpējieties, lai apbalvotā Kubuliņas kundze novāc Nākotnes ielās iekšpagalmā apkrauto dabiski skaisto eglīti no piekarinātiem papīra vai plastmas gabaliem. Pagājis mēnesis,bet bezgaumīgās dekorācijas vēl karājas .

pirms 5 gadiem, 2016.01.31 17:37

kazas gads

Nekas nav jānovāc,jo 19.februārī vēl būs jāsvin ķīniešu jaunais gads.

pirms 5 gadiem, 2016.01.31 18:05

Jautājums

Katru gadu apbalvosiet vienas un tās pašas daudzdzīvokļu mājas?

pirms 5 gadiem, 2016.01.31 19:52

.........

Ideja ir laba! BET!!!! Nekad privātmājas logu dekorācijas, ko nereti rotā bērni, nevarēs sacensties ar turīgu cilvēku izrotātiem pagalmiem - stirnām, briežiem, kamanām utt. Par to būtu vērts aizdomāties!

pirms 5 gadiem, 2016.01.31 21:59

Mamma

Jā, nevar sacensties. Tomēr, ja man šķiet, ka manas mājas logu dekorācijas, kuras darinājis mans bērniņš ir foršas, tad varu taču pieteikt savu māju konkursam:-) Un tad jau redzēs, ko komisija lems. Vai ne tā?

pirms 5 gadiem, 2016.02.02 09:00

Sašutusī

Šogad tas arī pierādījās, ka netiek novērtēti bērnu darbiņi (viņu grieztās sniegpārsliņas). Balvu pasniegšanas pasākuma tika prezentēti pieteiktie objekti, bet to vidū labāk parādīja uz zariem uzliktu spuldzīšu virteni, nevis ar rokām darinātos noformējumus (grieztus, līmētus un krāsotus)

pirms 5 gadiem, 2016.02.03 09:52

Kultūra un izklaide