“Apinītis” kopā ar draugiem sadejo svecainē 1

Pagājušajā sestdienā Gulbenes kultūras centru pierībināja dejotāju soļi, jo centra vidējās paaudzes deju kopa “Apinītis”, ko vada Edīte Ķikuste, ciemos bija aicinājis savus draugus, lai koncertā “Sadejojam svecainē”, izdejotu divdesmit divas dejas.

Ciemiņi bija sabraukuši no Trikātas (deju kopa “Abuls”), Alūksnes (“Jukums”), Ķeguma (“Kadiķis”), Bauskas (“Mēmele”), Ogres (“Sunta”), Litenes (“Ratenieki”), Rēzeknes (“Vadži”) un Vecpiebalgas (“Mudurainis”). Ciemos bija lūgts arī Tautas deju ansambļa “”Daiļrade” vidējās paaudzes deju kolektīvs no Rīgas, bet sakarā ar viņu ilggadējās mākslinieciskās vadītājas Silvas Štelfas aiziešanu mūžībā, deju skolotājas piemiņa tika godināta ar klusumu brīdi.

“Apinītis” savus tuvākos un tālākos draugus sadejot tieši svecainē kopā aicina jau ceturto gadu. Īpaši uzticīgi šim pasākumam ir deju kopa “Mēmele” no Bauskas, ko vada Ligita Irbīte un deju kopa “Abuls” no Trikātas, ko vada Laura Reimane. “Apinīša” dejotāji šiem draugiem pasniedza īpašu balvu veiksmes Gaiļa pogu.

Dejotāji jau kādu laiku dzīvo nākamā gada deju svētku gaidās. Lielākā daļa programmas jau ir apgūta, tāpēc daļa no tās tika atvēlēta skatītāju vērtējumam. Deju kopu vadītāji atzina, lai arī svētku repertuārs ir apgūts, dejas joprojām tiks slīpētas, jo tās jau pavisam drīz nāksies atrādīt deju kopu skatēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide