Apkopo Kalnienas stāstus

Stāmerienas pagasta Kalnienas iedzīvotāji pagājušajā nedēļā tika aicināti uz tikšanos, kurā tika uzklausīti stāsti par Kalnienas mājām, mājvietām un vietvārdiem.

Šī bija jau otrā šāda tikšanās reize. Kalneniete Inga Lapse, kas ir arī biedrības “Kapo” valdes locekle un projektu koordinatore, stāsta, ka mērķis ir savākt un apkopot šobrīd zināmo informāciju, lai saglabātu un nodotu to nākamajām paaudzēm, citādi pēc kāda laika šos senos stāstus vairs neviens neatcerēsies un šī informācija visiem būs zudusi.

“Uz tikšanos bija ieradušies gados vecāki Kalnienas iedzīvotāji, kas vēl labi atceras kādreizējo Kalnienu un zina izstāstīt stāstus par dažādām Kalnienas mājām, vietām, ēkām, kas tajās ir atradies un kādi cilvēki tajās dzīvojuši. Pašreiz šajās tikšanās reizēs atceramies un pārrunājam šo informāciju, lai pēc tam to varētu apkopot,” stāsta I.Lapse.

Viņa saka, ka pagaidām izdevies vairāk iegūt mutiskās liecības, taču cer, ka būs iespēja iegūt arī kādas senās fotogrāfijas, lai arī vizuāli varētu gūt priekšstatu par mājām, kas kādreiz atradušās Kalnienas teritorijā.

“Neesam vēl arī aptvēruši pilnīgi visas mājas un ēkas, tādēļ šis darbs noteikti turpināsies un atkal rīkosim šādu tikšanos. Gaidīsim ikvienu, kas var sniegt kādu noderīgu informāciju. Ja kādam personiskajā arhīvā ir fotogrāfijas, aicinām tās arī ņemt līdzi,” saka I.Lapse.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide