Ar interesentiem tiksies grāmatas „Pirtī mana dvēselīte ar Dieviņu runājās” autore Valda Vītola

Pirtnieces Valdas Vītolas vārdu spēks

2.novembrī plkst.18oo Gulbenes novada bibliotēkā pirts garu uzmest ar vārda spēku aicina pirtniece Valda Vītola, grāmatas „Pirtī mana dvēselīte ar Dieviņu runājās” autore.
Valda Vītola ir pirtniece ar lielu pieredzi. Viņa zina, ka tautasdziesmās ir norādes gan par to, kur un kā celt pirti, gan par to, ka cilvēku dziedē arī labie vārdi un mīlestība. Tautasdziesma ir latviskās pirts sastāvdaļa, tāpēc folkloras elementu izmantošana pirtī ir būtiska. Savos pirts rituālos Galgauskas „Lazdukalnā” viņa ar tautasdziesmu vārda spēku palīdz cilvēkiem atbrīvoties no ikdienas noguruma un negācijām. Grāmatā „Pirtī mana dvēselīte ar Dieviņu runājās” autore pēc savas izpratnes sakārtojusi dainas pirts rituālam.

Šajā tikšanās reizē Valda Vītola stāstīs par tautasdziesmu praktisko pielietojumu ikdienas dzīvē un pirts rituālos, īpaši akcentējot vārda spēku pirtī. Klātesošajiem tiks dota iespēja vērot pirtnieces veikto rituālu – sauso pērienu, kas ļaus pārliecināties: latviešu pirtnieki strādā ar dabas daudzveidību un ar enerģētiku. Kā saka Valda Vītola – pēc pareiza pirts rituāla cilvēks jūtas kā parunājis ar pašu Dieviņu: „Ja tu no pirts iznāc laimīgs, it kā no jauna piedzimis, tad ir pareizs pirts rituāls bijis.”

Aicinām kopīgi izzināt tautasdziesmu noslēpumus!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide