Āra lasītava – ieguvums bibliotēkai 1

Šajā vasarā septiņas Gulbenes novada pagastu bibliotēkas iedzīvotājiem piedāvās jaunu pakalpojumu. Pagājušajā nedēļā āra lasītava tika atklāta pie Daukstu pagasta bibliotēkas, bet jau šonedēļ - Lejasciema pagastā pie Mālu bibliotēkas, kā arī Stradu bibliotēkas āra lasītava.  Āra lasītavas darbosies arī Litenē, Gaujasrēveļos, Stāmerienā un Kalnienā

  Koku paēnā ērta nojume ar galdu un soliem āra lasītavā svinīgi tika atvērta sestdien, 10.jūnijā, arī Mālu bibliotēkā.

“Labi, ka tagad ir galds un soli, jo Mālmuižu apmeklē daudzi bijušie mālmuižnieki, kuriem līdz šim nebija kur apsēsties.  Mālmuižā procentuāli lielākā iedzīvotāju daļa ir pensionāri, bet domāju, ka vasarā būs arī bērni, kas spēlēs āra spēles. Lielās āra spēles varēs izmantot gan lejasciemieši, gan skola un pirmsskolas izglītības iestāde, gan jauniešu centrs, gan kultūras nams dažādos pasākumos. Bibliotēkas lielākā apmeklētāju daļa ir gados vecāki ļaudis, kuri vēl lasa grāmatas. Viņi ļoti daudz lasa žurnālus. Bibliotēka ir atvērta tikai trīs dienas, bet labi vēl, ka tā, jo cits jau nekas Mālmuižā vairs nav palicis. Pat uz veikalu braucam uz Sinoli,” stāsta Lejasciema pagasta Mālu bibliotēkas vadītāja Sofija Drozdova, kura šo bibliotēku vada kopš 1995.gada.  

“Tiklīdz atveda galdu un solus āra lasītavas ierīkošanai, uzreiz jau bija klāt apmeklētāji. Protams, āra bibliotēkas apmeklētība būs atkarīga no klimatiskajiem laikapstākļiem. Cilvēki jau labprāt lasa āra lasītavā avīzes un žurnālus. Bērniem ir sācies vasaras brīvlaiks, tāpēc viņi ar sajūsmu spēlē lielās āra spēles. Pozitīvi ir arī tas, ka atnāk arī tādi cilvēki, kuri ikdienā parasti uz bibliotēku nenāk. Viņi izmanto āra lasītavas solus un, redzot, ka turpat ir žurnāli un avīzes vai kāda grāmata, par to ieinteresējas. Bibliotēkai tas ir liels pluss. Novērojām, ka uz āra lasītavu nāk mammas ar maziem bērniem, noliek malā ratiņus un arī atpūšas,” stāsta Daukstu bibliotēkas vadītāja Kristīne Mezīte. 

Āra lasītavu izveidei “zaļo gaismu” pagājušā gada nogalē deva Lauku atbalsta dienests, apstiprinot Gulbenes novada bibliotēkas projektu “Āra lasītavu izveide pagastu bibliotēkās – jauna iespēja iedzīvotājiem”. Projekta laikā bibliotēkas tikušas pie galdiem ar soliem, āra spēļu komplektiem (vienā komplektā - piecas spēles), planšetdatoriem, informācijas stendiem, lai ļautu bibliotēkas pakalpojumus izmantot nevis telpās, bet brīvā dabā, piemēram, lasīt avīzes, žurnālus un grāmatas, spēlēt spēles, izmantot planšetdatorus un bezmaksas bezvadu internetu (Wi-Fi). Šis pakalpojums ir pieejams jau kopš 2008.gada gan bibliotēku telpās, gan 50 metru rādiusā ap bibliotēku. Problēma bija tikai tā, ka cilvēkiem nebija vietas, kur novietot savu datoru, kur apsēsties. Āra lasītavu izveide ir risinājums šai problēmai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

eh

Vai kāds ar brilli varētu uzrakstīt, kas onkam uz zīmītes rakstīts? ..., savādāk visādas dumības šaudās pa galvu:)

pirms 3 gadiem, 2017.06.11 20:17

Kultūra un izklaide