Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Gulbenes novada teātri piepilda ar radošu enerģiju salidojumu Alūksnē 2

XIV Latvijas amatierteātru salidojumu Alūksnē ar radošu enerģiju piepildīja 120 amatierteātru kolektīvi, starp kuriem 6 bija Gulbenes novada: Gulbenes Tautas teātris, Tirzas “Mūžam tavs” un jauniešu studija “Miljons”, Beļavas “Mistērija”, Litenes “Nebēdnieki” un Stāmerienas “Spēle”.  Salidojuma devīze bija “Spoguļo!”.
“Devīzes pamatā ir teātra tēva Ādolfa Alunāna slavenais teiciens: “Teātris ir kā spieģelis, kurā mēs paši savus labus un nelabus darbus, savas prieku, kā arī bēdu dienas, ar vārdu sakot, savu dzīvošanu redzam.” Salidojumā teātri atspoguļoja arī vēstures notikumus un citas tēmas, jo spoguļoties var dažādi. Scenogrāfa Inta Sedlenieka veidotajā salidojuma logo bija cilvēku sejas pavērstas viena pret otru, lai varētu spoguļot viens otru. Ja mēs ieskatāmies acīs, varam ieraudzīt visu, kas ar mums notiek,” stāsta amatierteātru salidojuma režisore Edīte Siļķēna. Saņemot Latvijas Nacionālā kultūras centra pateicību, viņa vēlēja, lai teātra ļaudis arī turpmāk prastu ne vien redzēt, bet arī ieraudzīt, ne vien dzirdēt, bet arī sadzirdēt, spoguļot un atspoguļot prieku.
E.Siļķēna secina, ka salidojumā spoguļošanās izdevās lieliski ne tikai Alūksnes ezerā, bet arī senās pilsētas sakārtotajā vidē. 50 teātra izrādes 3 dienu laikā notika gan Alūksnē, gan arī novada pagastos. “Visas šīs izrādes bija ar kvalitātes zīmi. Tās amatierteātru kolektīviem bija īpašas, jo vairums skatītāju (vairāk nekā 1760 dalībnieku) bija kolēģi – citu amatierteātru dalībnieki. No Gulbenes novada izrādes bija Gulbenes Tautas teātrim un Lizuma “Daivai”. Savukārt pārējiem kolektīviem salidojums ir laba pieredzes skola, kurā labākās izrādes iedvesmo. Visi radoši spoguļojās svētku gājienā. Tajā varēja redzēt ārkārtīgi lielu amatierteātru daudzveidību,” uzsver E.Siļķēna.
Lizuma amatierteātris “Daiva” izrādi pēc Reja Kūnija lugas motīviem “Bīstami – sieva!” parādīja Alsviķu kultūras namā. Teātra režisore Solveiga Vilka atzīst, ka šis salidojums bija īpašs, jo Alūksne ir ļoti skaista, turklāt vide ir tā sakārtota, ka līdzinās lielai skatuvei, kurā risinājās gan salidojuma ieskaņas pasākums pie ezera, gan godēšanas pasākums Pilssalas estrādē (senāk “godēt” nozīmēja “godināt”), gan krāšņais gājiens pa pilsētas ielām, gan salidojuma noslēgums. “Lieliski tika izmantots viss, kas pilsētā ir skaists. Ļoti jauki bija satikt teātra draugus un skatīties izrādes. Prieks, ka daudzi atbrauca arī uz mūsu izrādi. Skatītāji bija ne tikai salidojuma dalībnieki, un vietējie iedzīvotāji, bet arī no Lizuma un Gulbenes,” vērtē S.Vilka. Savukārt lizumnieši noskatījās četras amatierteātru izrādes, kas atzītas par labākajām pēdējos 5 gados. “Daivas” dalībniekiem šāda iespēja – spēlēt salidojumā – bija pirmo reizi. Tādas tiesības var iegūt, veiksmīgi startējot reģiona amatierteātru skatē “Gada izrāde”. “Tas ir visinteresantākais, ka skatītāji ir citu amatierteātru režisori un aktieri. Ar viņu profesionālu skatījumu var saņemt ne tikai vērtējumu, bet arī labas idejas, kas nemaz neienāk prātā,” akcentē S.Vilka.
Gulbenes Tautas teātra aktrise Gunita Zvirgzdiņa stāsta, ka izdevās noskatīties 5 amatierkolektīvu izrādes. “Bija ļoti labi veidota izrāžu norises programma, jo reti gadās, ka vienā dienā var noskatīties tik daudz izrāžu. Tiesa, tās notika dažādās vietās – gan Alūksnes kultūras centrā, gan brīvā dabā, kā arī novada pagastos. Gulbeniešu izrāde “Mūsu pokāls” bija Ledus pagrabā pie Jaunās pils, kas ir restaurēts, izveidojot patīkamu telpu,” informē G.Zvirgzdiņa. Viņai sevišķi patika Rīgas amatierteātra izrāde “Vaidelote”, kas bija skatāma kultūras centrā. Neaizmirstama paliks visu aktieru sadziedāšanās brīvdabas estrādē pēc svētku gājiena.
Amatierteātru salidojumi notiek reizi piecos gados. XIV Latvijas amatierteātru salidojumu rīkoja Latvijas nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vērotājs

Liels zaudējums Gulbenei, tāds pasākums aizgāja gar degunu... Un tautā būtu, viesnīca būtu pārpildīta, ka arī veikaliem būtu labs noiets, bet... Nekaa.

pirms gada, 2019.07.25 23:15

Kultūra un izklaide