Arī mūsu novada muzikanti piedalīsies starptautiskā pūtēju orķestru konkursā Jelgavā

Jelgavas pilsētas kultūras namā un Jelgavas Mūzikas vidusskolā 1.aprīlī un 2.aprīlī notiks Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss "Baltic Open" un IX Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kur kā veltījums izcilā latviešu pūtēju orķestru diriģenta, komponista un pedagoga 90 gadu jubilejai būs iekļauti Gunāra Ordelovska skaņdarbi, informē aģentūra "Leta".

Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika informē, ka konkursā piedalīsies 46 pūtēju orķestri, arī trīs ārzemju kolektīvi no Igaunijas un Lietuvas, kopā ap 1700 mūziķu četrās grūtības pakāpes grupās. Konkursā piedalīsies arī Gulbenes novada pūtēju orķestri.

"Konkursu un 27.maijā Jelgavā gaidāmos Pūtēju orķestru svētkus "Novadnieki" rīko, atzīmējot diriģenta, komponista un pedagoga Ordelovska 90 gadu jubileju. Visās konkursa grupās kā viens no obligātajiem skaņdarbiem ir komponista maršs un četri labākie orķestri par marša izpildījumu saņems Jelgavas pilsētas speciālbalvas," stāsta I.Bika.

1.aprīlī Jelgavas mūzikas vidusskolas zālē savas konkursa programmas spēlēs otrās pakāpes orķestri, tostarp arī "Lejasciems". Obligātais skaņdarbs – Gunārs Ordelovskis "Gulbenē skan". Jelgavas pilsētas kultūras namā muzicēs trešās pakāpes orķestri, arī Gulbenes kultūras centra un Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris. Obligātie skaņdarbi - Gunārs Ordelovskis "Vieglā solī" un latviešu tautas dziesma Viļņa Šmīdberga apdarē "Redz kur jāja trīs bajāri".

Konkursu vērtē starptautiska žūrija: Liepājas simfoniskā orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra diriģents Guntis Kumačevs, Klaipēdas Muzikālā teātra galvenais diriģents Dainius Pavilionis, Palangas profesionālā pūtēju orķestra diriģents Vīgants Rekašis un Jelgavas bigbenda mākslinieciskais vadītājs Raitis Ašmanis.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide