Atkal aicina "Hepenings" 7

Divas dienas, 10. un 11.jūnijā, Gulbenē atkal valdīs teātra mākslas garainis, jo te notiks nu jau septītais amatierteātru un pūtēju orķestru festivāls “Hepenings”. Tajā piedalīsies septiņi amatierteātri un divi pūtēju orķestri.

“Hepenings” tiek organizēts ik pēc diviem gadiem. Pirmais amatiermākslas un pūtēju orķestru festivāls Gulbenē notika 2005.gadā.

”Šoreiz festivālā piedalīsies tikai Latvijas amatierteātri. Pa ilgiem laikiem mums nav neviena amatierteātra no kādas citas valsts. Tas ir tikai tāpēc, ka mēs negribam pazaudēt savu “Hepeningu”.  Gribam, lai arī turpmāk ik pa diviem gadiem reizi Gulbenē sapulcējas tie cilvēki, kuri savu brīvo laiku piepilda citādāk, un šo citādāko piepildījumu jeb logu atver atkal citos cilvēkos – skatītājos.  Tieši tāpēc šogad arī ir šī logu tēma. Tas ir katra skatītāja ziņā, vai izrāde viņā atvērs logu uz  ārpasauli vai atvērs logu uz iekšējām izjūtām un domām. Man ir liels prieks, ka uz festivālu brauc Latvijas Universitātes Studentu teātris kopā ar režisoru Visvaldi Klinstonu, jo savulaik viņi pie mums piedalījās līdzīgā pasākumā “Vīzija” Stāmerienā. Tagad viņi uz festivālu ved pat divas izrādes. Arī Rēzeknes Tautas teātris festivālā piedāvās absolūti svaigu izrādi, kas Latvijā vēl nav skatīta. Prieks, ka mums tagad ir stabili draugi Ogres Tautas teātris un tā režisors Jānis Kaijaks, kas jau otro gadu ir labākais Latvijas amatierteātris ar labāko režisoru. Ir daudz labu lietu, tāpēc aicinām skatīties izrādes, klausīties pūtēju orķestru muzicēšanu. Varbūt vēl pēc diviem gadiem – 2019.gadā – mums Gulbenē būs jāuzņem pie sevis visas Latvijas amatierteātri, jo ir iecerēts to salidojums, tāpēc mēs jau šobrīd mēģinām saprast tās formas un risinājumus, kā tas būs, kad te ieradīsies liels skaits Latvijas amatierteātru,” saka Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna. 

Gulbenes Tautas teātra režisore Ineta Krastiņa stāsta, ka izrādes notiks gan Gulbenes kultūras centra lielajā zālē, gan mazajā un disko zālē, kā arī teātra telpās. Aktivitātes norisināsies arī Gulbenes centrālajā skvērā, kur tiks uzlikta lielā telts. “Arī Gulbenes Tautas teātris izrādi “Kaķīša dzirnavas” spēlēs centrālajā skvērā,” saka I.Krastiņa.

Festivāla dalībniekiem tā otrās dienas rīta cēlienā paredzēta arī kustību meistarklase, ko vadīs Kultūras akadēmijas docente Rita Lūriņa. Kopīgas pārrunas un atpūtas pasākums paredzēts sestdienas vakarā. “Svētdienā jau daļa festivāla dalībnieku pošas mājup, tāpēc sestdienas vakars ir piemērots, lai diskutētu ar teātra mākslas ekspertiem Ritu un Valdi Lūriņiem. Mēs tomēr esam no dažādiem novadiem, tāpēc interesantas ir arī aktieru un amatierteātru režisoru satikšanās un dažādu aktualitāšu pārrunāšana,” piebilst I.Krastiņa.

  10.jūnijā

11.15 ◆ centrālajā skvērā - Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestra koncerts.

12.00 ◆ centrālajā skvērā - festivāla “Hepenings 2017” atklāšana.

12.40 ◆ Gulbenes kultūras centra mazajā zālē - performance pēc Žoela Pomrā lugas motīviem “Iespējamā neiespējamība” (RDKISD KTMC “Ritums” studijteātris  “Aka”).

14.00 ◆ Gulbenes kultūras centra lielajā zālē - „Kaprona eglīte. Dīvainis. Mikroskops” - laikmeta ainiņas pēc V.Šukšina stāstiem (Rēzeknes Tautas teātris).

15.30 ◆ centrālajā skvērā - Laimonis Purs „Kaķīša dzirnavas” (Gulbenes Tautas teātris).

16.30 ◆ Gulbenes kultūras centra lielajā zālē - Žans  Anuijs „Antigone” (Latvijas Universitātes Studentu teātris).

18.00 ◆ centrālajā skvērā - dāmu saksofonu kvarteta “n[ex]t move” koncerts.

19.30 ◆ Gulbenes kultūras centra lielajā zālē - Henriks  Ibsens „Bernika projekts” (Ogres Tautas teātris).

21.15 ◆ centrālajā skvērā - Madonas kultūras nama pūtēju orķestra „Madona” koncerts.

  11.jūnijā

12.00 ◆ Gulbenes kultūras centra diskozālē - Aldo Nikolai „Taurenīt, taurenīt” (Lubānas amatierteātris „Priekšspēle”).

13.30 ◆ Gulbenes kultūras centra lielajā zālē - Robērs Tomā „Astoņas mīlošas sievietes” (Latvijas Universitātes Studentu teātris).

16.00 ◆ Gulbenes kultūras centra diskozālē - Justīne Kļava „Dāmas” (Kokneses amatierteātris).

Pievieno komentāru

Komentāri 7

hm

domāju, ka Latvijā dzīvoju,bet izrādās kautkādos hepeningos un performancēs !??

pirms 3 gadiem, 2017.06.10 12:04

Baiba

..diemžēl katrs dzīvo savos iedomu spoguļos..., bet labi zinu, ka Hepenings ir kaut kas īpašs, un ne visiem saprotams

pirms 3 gadiem, 2017.06.10 12:49

logu apmale

kuram pieder ideja par logu rāmjiem kuri izskatās pēc kapu apmalēm tad nākošreiz jaliek apmales būs forši

pirms 3 gadiem, 2017.06.10 13:11

zzzzzzzzzzz

pirms komentējiet,izdariet paši kaut ko....viss slikti,nepatīk neskaties,man patīk, kaut kas savādāks...labāk skatos uz skaisti nokrāsotiem logu rāmjiem nekā uz dzērāju ģīmjiem kas pa pilsētu vazājās.

pirms 3 gadiem, 2017.06.10 13:14

;))

Kas kuram sirdij tuvāks .... Kapu apmales !!! ;)))
Bet mazi bērni kapu krustus sauc par plus zīmēm.
Kāds nu kurš mēs.
Kāda kuram vēl izaugsme !

pirms 3 gadiem, 2017.06.10 13:58

***

Ja pašvaldības policija būtu vietā,dzērāji pa pilsētu nevazātos!

pirms 3 gadiem, 2017.06.12 12:01

Kultūra un izklaide