Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj jaunu gleznu izstādi 2

Gulbenes bibliotēkas abonementā ir apskatāma beļavietes Solveigas Kļaviņas gleznu izstāde "Brīdis vēl klusumam". Tās ir astoņas eļļas gleznas, kurās māksliniece atklājusi rudens un ziemas noslēpumaino burvību. Pasākumu ar savu autorprogrammu "Uzdāvini" papildināja gulbenietis Jānis Bokalders. Vairāk foto šeit.

"Apmeklētājiem ļoti patika Solveigas iepriekšējā gleznu izstāde, tāpēc tagad, kad viņu uzrunāju, Solveiga uzreiz atbildēja, ka viņai ir tapušas jaunas gleznas. Kāpēc gan tā nevarētu kļūt par tradīciju, ka gadā vienu mēnesi cilvēkiem ir iespējas aplūkot Solveigas gleznas? Domāju, kā lai skaisti atklāju šo Solveigas izstādi, bet tad bibliotēkā ienāca Jānis un es sapratu, kāds būs šis atklāšanas pasākums. Ar Jāni esam pazīstami jau sen, jo viņš raksta dzejoļus un rada tiem arī mūziku," izstādes atklāšanā teica Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.  

Patīk kontrasti

Gleznu autore Solveiga, stāstot par jaunākajiem darbiem, atklāja, ka visi tie ir viņas mākslinieciskās fantāzijas augļi. Gleznošanai Solveiga pievērsusies pirms diviem gadiem. Viņa ir beigusi mākslas skolu, bet nekad nav domājusi kļūt par mākslinieci, bet ļāvusi dzīvei iet savu ritējumu. Atgriežoties mājās no Īrijas, kur Solveiga strādājusi par floristi, viņa, būdama radoša personība, sapratusi, ka nevar neko nedarīt.

 

"Biju līdzīgā pasākumā, kas bija veltīts dzejnieces Ineses Toras, kura ir mana klasesbiedrene, jaunajai dzejoļu grāmatai. Tieši tad sapratu, ka arī man kaut kas ir jādara. Pirmā manu gleznu izstāde bija Beļavā. Tajā bija aplūkojami galvenokārt ziedi. Tos gleznoju ļoti daudz. Man patīk gleznot tikai ar eļļas krāsām, jo tas šķiet kaut kas pamatīgs," stāsta Solveiga.

 

Atgriežas mūzikā

Savukārt J.Bokaldera autorprogrammā skanēja dziesmas ar dzejnieku Arvja Deguma, Ivetas Krūmiņas, Intas Driķes, Kristofa Girgensona, Ritas Kalniņas, kā arī paša rakstītām dzejas rindām ģitāras pavadījumā. "Pēc četru gadu pārtraukuma pagājušajā vasarā atkal radās iedvesma atgriezties mūzikā un dzejā, lai taptu kaut kas jauns. Skaistā vasaras rītā Saulkrastu jūrmalā radās dziesma "Uzdāvini", tad arī visas pārējās," atceras Jānis.

 

Pirms pieciem sešiem gadiem viņam bijusi cieša sadarbība ar dzejnieci Intu Driķi, kā rezultātā kopīgi izdots dzejas un mūzikas krājums "Es runājos ar ziediem".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Klūda

Nevis Kristapa, bet Kristofs Girgensons un Ritas Kalniņas ( vispār nav minēta!)

pirms 9 gadiem, 2011.01.13 23:51

KELLIJA

Skaistas gleznas! Pat žēl, ka dzīvoju Rīgā, bet Gulbenē esmu reti. Par tādām izstādēm gribētos zināt pirms to atklāšanas. Varētu apmeklējumu apvienot ar ciemošanos dzimtajā pusē.

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 21:43

Kultūra un izklaide