Atklāj Pētera Postaža 75 gadu jubilejas izstādi „Mākslas šūpulis”

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā no 24.februāra līdz 22.martam b`us skat`ama Pētera Postaža 75 gadu jubilejas izstādi „Mākslas šūpulis”. Izstādi atklāj rīt, 24.februār`i pulksten 16.00.

Mākslinieks dzimis 1940. gada 24.februārī Jelgavā. Bērnībā pāris gadus dzīvojis Jaungulbenē, kur viņa tēvs bijis skolotājs. Neilgs laiks, bet spilgti palicis mākslinieka atmiņā. „Jaungulbene ir mans „mākslas šūpulis”, saka Pēteris Postažs.

Interese par mākslu Pēterim Postažam radusies jau pirmajā klasē, kad tika zīmēts vienmēr un visur. Pirmais profesionālais pedagogs ir izcilais latviešu tēlnieks - jaungulbenietis Indulis Ranka, kurš arī iesaka turpināt mācības Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolā. Vēlāk mācības turpinājis Mākslas akadēmijā un zināšanas papildinājis Pēterburgas Mākslas akadēmijā un Tallinas Mākslas institūtā. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Piedalījies izstādēs ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Itālijā, Vācijā un Austrijā.

„Katru dienu es radoši strādāju, esmu čakls. Mani darbi rodas dažādi, vieni īsā laika posmā, citi ilgākā. Kad jūtu, ka darbs nevedas un nezinu ko darīt, tad apgriežu gleznu otrādi un to nolieku. Tā viņa stāv līdz tam mirklim, kad man atkal ir ko teikt. Māksla ir zinātne, bet visam pāri stāv mūsu jūtas, un tas, kā mēs ar tām strādājam, ir katra personīgā lieta", saka mākslinieks.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide