Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj savu skatījumu par Leo Svempu

Gulbenes novadpētniecības un mākslas muzejā māksliniece Neonilla Medvedeva gleznoja ekspozīcijas un krājuma priekšmetus, kas stāsta par vienu no ievērojamākajiem mūsu novada māksliniekiem Leo Svempu. Viņa ir starp 100 māksliniekiem, kuri piedalās grāmatas veidošanā par Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadi.

“Katrs mākslinieks izlozēja gadu, kurā dzimušajiem māksliniekiem veltīt savus darbus. Es izlozēju 1951.gadu, kad Mākslas akadēmijā strādāja gan Oto Skulme, gan Uga Skulme, gan Ģederts Eliass, bet man tuvāks ir Leo Svemps, tāpēc izvēlējos viņu. Svempa darbi ir ļoti krāsaini un dzīvespriecīgi. Tas ir tas, ko es arī cenšos panākt savās gleznās – krāsainību,” stāsta māksliniece.

N.Medvedevai patīk gleznot no dabas, tāpēc viņa Gulbenes muzejā gleznoja priekšmetus, ar kuriem saistās L.Svempa personība. Māksliniece atcerējās, ka tos redzējusi simpozija laikā Stāmerienas pilī, kur bija iekārtota ekspozīcija par L.Svempu.

“Beļavā ir gleznotāja dzimtās mājas, tur ir arī mākslinieka piemineklis, bet nav piemiņas istabas vai kā cita, kas saistītos ar ievērojamo gleznotāju. Tāpēc nolēmu, ka tie varētu būt muzeja priekšmeti, kas stāsta par viņu – darba halāts, interesants trauks, uz kura rakstīts, ka Leo Svemps ir Mākslas akadēmijas rektors. Gleznoju kluso dabu līdzīgi kā pats mākslinieks, cenšoties pieskarties viņa personībai savā interpretācijā,” skaidro N.Medvedeva. 

Vairākas N.Medvedevas klusās dabas tāpat kā citu mākslinieku darbi būs ietverti grāmatā, kas veltīta Mākslas akadēmijas jubilejai. Augustā akadēmijas dārzā tiks prezentēta grāmata, kas atspoguļo 100 gadus akadēmijas dzīvē. To veido 100 akadēmijas absolventi un studenti, pārstāvot dažādas paaudzes, mākslas žanrus, stilus un mākslas valodu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide