Atklās brāļiem Kokariem veltītu ekspozīciju 3

Bijušās Ozolkalna pamatskolas vecās ēkas telpās rīt, 22.augustā, tiks atklāta ekspozīcija, kas veltīta novadniekiem, mūzikas pedagogiem, kordiriģentiem, izcilu mūzikas kolektīvu dibinātājiem un vadītājiem – Imantam un Gido Kokariem.

Beļavas pagasta Ozolkalna novadpētniecības koordinatore Laila Ķiploka stāsta, ka Ozolkalnā daudzus gadus darbojās novadpētniecības pulciņš, kas bija savācis diezgan plašu materiālu klāstu par brāļiem Kokariem, tādēļ pagājušajā vasarā radās iecere savākto novadpētniecības materiālu sakārtot, sistematizēt un apkopot. Palīgā tika aicināta bijušās Ozolkalna pamatskolas skolotāja, novadpētniecības pulciņa ilggadējā vadītāja Biruta Pokule, kas šajā darbā iesaistījās ar lielu degsmi.


“Sākotnēji nolēmām izveidot atmiņu istabu brāļiem Kokariem bijušās Ozolkalna pamatskolas vecajā ēkā. Izremontējām telpas, saglabājot autentisku gleznojumu uz sienas un telpu senatnīgumu. Darbam turpinoties, sapratām, ka vajadzētu, tomēr vēl papildināt un pilnveidot jau esošos materiālus. Sazinājāmies ar Gido Kokaru un Imanta dēlu Uldi, kurš mums ļoti daudz palīdzēja. Rezultātā dažādu materiālu kļuva arvien vairāk, tādēļ izlēmām, ka tā vairs nebūs tikai atmiņu istaba, bet jau ekspozīcija kordiriģentiem vairākās telpās,” stāsta L.Ķiploka.


“Braukājām pa Latvijas pilsētām, kurās ir darbojušies brāļu Kokaru vadītie kori, tikāmies ar cilvēkiem, precizējām esošo informāciju, ieguvām daudz jaunas. To visu grupējām, sistematizējām un veidojām ieskatu Imanta un Gido dzīvē no pašas bērnības līdz mūsdienām,” stāsta L.Ķiploka.


Ekspozīcija būs izkārtota gandrīz pa trim telpām, taču trešajā lielākajā tiek plānots arī atrast vietu mainīgajai ekspozīcijai.


Beļavas pagasta kultūras dzīves organizators Jānis Skopans informē, ka ekspozīcijas atklāšanas pasākumā piedalīsies Kokaru ģimene, kā arī pārstāvji no brāļu Kokaru vadītajiem koriem “Ave Sol”, “Dziedonis”, “Beverīna”, “Daina”. Atklāšana paredzēta ar ielūgumiem, savukārt pēc atklāšanas ekspozīcija būs pieejama visiem interesentiem. Ekspozīcijā būs apskatāmi tērpi, apbalvojumi, koru karogi, Imanta Kokara mēbeles, kā arī plašs informatīvais materiāls, kas apkopots stendos un vitrīnās.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

interesents

No cikiem un kad varēs iet, ja man nav ielūguma?

pirms 6 gadiem, 2014.08.21 11:56

*******

Vietējie prastie cilvēki nav ielūgti.Beļavas pagasts atkal ar kaut ko izceļas.
Vienkārši nezinam no dulluma ko darīt.

pirms 6 gadiem, 2014.08.23 17:57

Kultūra un izklaide