Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās Jāņa Ences fotoizstādi "Lapu šūpolēs atpūšas laiks"

Gulbenes bibliotēkā 14.oktobrī pulksten 19.00 tiks atklāta Jāņa Ences fotoizstāde „Lapu šūpolēs atpūšas laiks" un Eiropas kultūras vakars „Neapzinātās kultūras mantojuma vērtības Vidzemes novados". Vakaru skanīgāku vērtīs Jērcēnu dzejas teātris un Anitas Auniņas dzejas lasījums.

"Jānis Ence ir dabas draugs, kurš lielu daļu sava darba un brīvā laika velta gan bērnu un jauniešu, gan pieaugušo izglītošanai dažādās ar meža nozari un dabas aizsardzību saistītās jomās. Bērni ir iemīļojuši Jāņa Ences organizētās un vadītās ekskursijas uz Sedas dīķiem, kur skatu tornī var vērot putnus," stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.  

Jānim ir cieša saistība ar projektu kurā tika apzināts kultūrvēstures mantojums četros Ziemeļlatvijas rajonos (Limbaži, Valka, Valmiera, Alūksne). No iegūtās informācijas tiek veidota datu bāze, kuru varētu izmantot gan iedzīvotāji, gan valsts pārvaldes institūcijas un pašvaldības.

 

Vienlaikus iedzīvotāji tika izglītoti par kultūras mantojuma apzināšanu, nozīmi un izmantošanu tūrisma infrastruktūras attīstībai, kā arī izdoti informatīvie materiāli par inventarizācijas rezultātiem. Ir izveidota ceļojošā izstāde "Atmiņas mežos un laukos", kā arī ir tapusi grāmata „Ziemeļvidzemes ainavas noklusētie stāsti". Fotoizstādē būs skatāmi dabā tverti mirkļi, ko mākslinieks skatījis, ievērojamu daļu laika pavadot ciešā saiknē ar dabu.

 

Pasākums notiek Eiropas Komisijas projekta „Europe Direct informācijas centrs Gulbenē" pasākumu ciklā „Cilvēka laiks un vēstures laiks Latvijas novados" un Vidzemes kultūras programmas projektā „Novadu literatūra un māksla - vērtība un vajadzība".

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide