Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās latvju zīmju taku 2

Gulbenē 19.maijā tiks atklāta jaunā tūrisma sezona. Pašvaldības aģentūra "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" ikvienu aicina izbaudīt daudzveidīgu pasākumu programmu.

Taka ar īpašu filozofiju Šajā dienā pulksten 12.30 Spārītes parkā notiks jauna tūrisma objekta "Latvju zīmju vēstījumu taka" atklāšana. Aģentūras direktore Iveta Kovtuņenko stāsta, ka ideja par šo unikālo taku pieder bijušajam pilsētas pārvaldes vadītājam Osvaldam Lucānam. Kad viņš mainīja darbavietu, projekta īstenošanu uzticēja aģentūrai.

 

"Priecājamies, ka arī jaunais pārvaldes vadītājs Andis Caunītis, pārvaldes darbinieki Jānis Krastiņš, Juris Aleksāns, kā arī labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte un citi palīdz īstenot šo projektu," saka I.Kovtuņenko. Taka sastāvēs no 18 ozolkokā atveidotām latvju zīmēm. Zīmes veido mākslinieks Ivars Vecāns. "Mūs konsultēja medicīnas doktore Inta Paeglīte, kura ir daudz pētījusi latvju zīmes. Taka ir veidota tā, lai cilvēks, izejot pa to, var sakārtot, bagātināt un arī atveseļot sevi. Pie takas atradīsies informatīvs stends par takas izkārtojumu un zīmju nozīmi," stāsta I.Kovtuņenko.

 

Mākslinieks I.Vecāns stāsta, ka viņam par latvju zīmēm interese ir bijusi jau senāk. "Zīmes ir tepat ap mums, taču steigā mēs tām paskrienam garām. Tā ir mūsu dzīves filozofija, aizsardzība. Šobrīd dažādu taku izveide ir kļuvusi ļoti populāra, taču tai katrai ir nepieciešama arī kāda filozofija, lai gūstam kādu mācību. Šajā gadījumā tās būs senās zīmes, ar kurām mūsu senči mācēja darboties un izmantot tās sev par labu," saka I.Vecāns. Turpinot šo projektu, tiek domāts arī par tālāku takas labiekārtošanu ar projektu līdzekļu piesaisti, izvietojot 13 jaunus soliņus, atkritumu urnas, kā arī koka tiltiņus pāri slīkšņainākām takas vietām.

 

Otro reizi - Zaļais tirdziņš

Tūrisma sezonas atklāšanas dienā paredzēti vēl arī citi interesanti pasākumi. Ikviens jau no pulksten 9.00 tiek aicināts iepirkties Zaļajā tirdziņā. Šī būs jau otrā reize, kad tirdziņš tiek organizēts. Tāpat kā iepriekšējā reizē tirdziņā varēs iegādāties Gulbenes novada mājražotāju, rokdarbnieku un amatnieku ražotos izstrādājumus, taču aicināti arī tirgotāji no citām vietām. Būs nopērkami arī stādi un dažādas lietas dārzam.

 

"Liels paldies jāsaka L.Miezītei un labiekārtošanas iestādes darbiniekiem, kas no esošajiem materiāliem ir izgatavojuši 20 tirdzniecības galdus, ko varēs izmantot novada tirgotāji, iepriekš tos piesakot," saka I.Kovtuņenko.

 

Vizinās vilcieniņš

I.Kovtuņenko atklāj, ka izdevies īstenot arī senlolotu sapni.

 

"Mums izdevās rast iespēju Gulbenē piedāvāt pavizināties ar bānīša mazo brālīti - elektrovilcieniņu, kas šurp „atbrauks" no Vecrīgas. Esam ļoti pateicīgas uzņēmējam par sniegto atbalstu vilcieniņa reisiem pa Gulbeni," saka I.Kovtuņenko.

 

Vilcieniņa pietura būs pie "SEB bankas". Tas brauks pa Rīgas, Dzelzceļa un O.Kalpaka ielu, atgriežoties pie bankas. I.Kovtuņenko aicina ikvienu izmantot šo iespēju. Tikai nesen Rīgā ar šo vilcieniņu brauca leģendārais kinoaktieris Džekijs Čans. Vilcieniņš interesentus sāks vizināt no pulksten 10.00.


Pulksten 13.00 no Spārītes parka visi interesenti tiek aicināti aģentūras darbinieces Lauras Lulles un Daiļa Kadiļa vadībā doties velobraucienā uz Stāmerienu. Atpakaļ būs iespēja atbraukt arī ar bānīti vai autobusu. Savukārt pulksten 17.00 D.Kadils aicina visus, kam tuvi ir motobraucamrīki, pulcēties pie novada domes uz motosezonas atklāšanas pasākumu.

 

Jāatgādina, ka ar šo dienu astoņās novada kafejnīcās tiks piedāvāti arī īpašie, tikai Gulbenes pusē baudāmie ēdieni un dzērieni.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Linards

zīmju taka būs saldais ēdiens vandāļiem, līdz jāņiem diez vai saglabāsies

pirms 8 gadiem, 2012.05.17 13:16

MĀRA

Latvju zīmju vēstījumu taka Spārītes parkā - VIENKĀRŠI BURVĪGI. Katru rītu pastaigājos Spārītes parkā, priecājos par dabas skaistumu, piedomāju par latviskajām vērtībām un par Sauli, par Zemi, par Dievu un šorīt kā brīnums šī taka....tā izglīto prātu, tā dziedē mūsu domas, iepriecina dvēseli un sakārto mūs gan garīgi gan fiziski....Esmu ļoti priecīga un pateicīga visiem, kas realizēja šo projektu! SKAISTI!

pirms 8 gadiem, 2012.05.16 12:12

Kultūra un izklaide